Mail Güvenliği Nasıl Sağlanır

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 31 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  E-Mail Güvenliği Nasıl Sağlanır?

  Email Güvenliği
  E-Mail artık günümüzde güçlü bir iletişim aracıdır.Böyle olmakla birlikte E-Posta güvenirliğini artırmak için neler yapmalı, gelen spam mailler nasıl engellenir? E-posta hesabını korumak için neler yapmalı? Bu konuda bilgi almak ve mail güvenliğini sağlamak için yapabilecekleri bu konunun devamında bulabilirsiniz.

  Mail ile kişisel iletişim kurabileceği gibi toplu olarak da binlerce kişiye iletiler gönderebilirsiniz. Bunu bilen yazılım korsanları da boş durmuyor.Casus yazılımlar, spam mailler aracılığı ile herkese ulaşmaktadırlar. Truva atı, trojen, virüs gibi yöntemlerle kişisel verilerimiz çaldıkları gibi sistemi ele geçirip bilgisayarları istedikleri gibi yönetebiliyorlar.


  FortiMail Hakkında

  EMail güvenirliğini sağlamak için trojen,Truva atı, virüs gibi casus yazılımlardan koruma sağlayan bir Elektronik Posta Güvenliği hizmetidir.
  FortiMail sistemlerinde antispam, antivirüs ve antispyware motorları aracılığı ile E-Postaları temizleyen bir tür işletim sistemi bulunur. FortiMail Antivirüs programına benzetilebilir. FortiMail Sistemleri sürekli güncellenmektedir. Fortinet FortiGuard antivirüs, antispyware ve antispam gibi güncelleme servislerini kullanır.

  Kendi Mail Serverınız Yoksa

  Eğer size ait kurumsal bir E-Posta kullanmıyorsanız yani Hotmail, Outlook, Gmail gibi bir hesabınız varsa bu servislerin kendilerine ait bir güvenlik sistemi bulunmaktadır.

  Burada yapmanız gereken en önemli şey güçlü bir giriş şifresi belirlemektir. Şifrenizin içerisine -,*,@.. gibi karakterler bulundurmalısınız.
  E-Posta adresini her tarafta paylaşmayın, güvendiğiniz sitelerde kullanın. Sosyal sitelerde E-Posta hesabı bölümünüzü mutlaka gizli yapın.Formlarda, Sosyal sitelerde ve E-Posta hesabınızın görülebilir olduğu yerde sitenizin adresini alıp size spam mail gönderebilirler.Böyle durumlarda güvenirliği artırabilmek için mutlaka ikinci bir E-Posta hesabınız olsun.
  [​IMG]