Mark Zuckerberg'in çinli eşi Priscilla Chan

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve webkolik tarafından 21 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  [​IMG]
  Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in eşi kimdir?

  Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in eşini tanıyalım..

  Facebook’un Ceo'su Mark Zuckerberg evlendi ve evlilik fotoğrafını Facebook’da paylaştı.Facebookun kurucusu Mark Zuckerberg’ün profilinden yayınladığı bu fotoğraf dünyada büyük bir yankı uyandırdı.Dünyanın en genç CEO’su olan Mark Zuckerberg büyük bir sürpriz yaparak dünya evine girdi.

  Son zamanlarda Facebooktaki büyük yenilikler ve en sonunda da halka arz olayı ile gündemden düşmeyen Mark Zuckerberg evlendiğini açıkladı.Çünkü paylaştığı görüntüde uzun bir süredir birlikte olduğu sevgilisi Priscilla Chan ile evlendiğini resmen duyurdu. Bu duyuru ile ünlü CEO sevenlerini şaşırttı.Kimse böyle bir şey beklemiyordu.
  Mark Zuckerberg evlendiğini herkesten saklamayı da başardı. Gizlice yaptığı evliliği ilk kez yine kurucusu olduğu dev sosyal ağda profilinden sevenleri ile paylaştı. Bunu sosyal ağdaki profilinden duyurmayı tercih ederek olayı basından önce takipçilerinin öğrenmesini sağladı.

  Mark Zuckerberg'in çinli eşi Priscilla Chan kimdir?


  Priscilla, beklenmedik bir anda dünya kamuoyuna adı düşen biri oldu. Basında çıkan haberlere göre, Zuckerberg ile Priscilla, doğma büyüme ABD’li olan genç kadının California Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmasının ardından evlendi. Birçok davetli arasında, sürpriz etkinliği Priscilla’nın mezuniyet partisi olarak düşünenler de vardı.
  Zuckerberg, eşiyle 2003 yılında her ikisi de Harvard’da öğrenciyken tanıştı. Üniversitesi’nin günlük gazetesi Harvard Crimson’da 2005 yılında çıkan bir habere göre, Zuckerberg okuldan ayrılmadan önce Chan’a, Facebook’ta iş isteyip istemediğini sordu. Zuckerberg’in gelip geçici bir arkadaşı olarak bilinen Chan, teklif üzerine şaşırdı ve Facebook’ta çalışmayı isteyebileceğini belirterek Zuckerberg’e yeşil ışık yaktı.

  Harvard’dan 2007 yılında biyoloji diploması alan Priscilla Chan Facebook için çalışmadı.Aksine Massachusetts eyaletinin yerlisi olan Chan, öğretmenliği tercih etti ve California, San Jose’deki Harker Okulu’nda dördüncü ve beşinci sınıflara ders verdi.

  Küçük öğrencilerini 2008 yılında bırakan Chan, yine Facebook’ta verdiği bilgilere göre tıp fakültesine yazıldı. Profilinde, California Üniversitesindeki sıcak ortam ve dürüstlükten etkilendiğini, öğretim programının disiplinli yaklaşımından hoşlandığını belirtti.

  Priscilla, bir yıl önce Zuckerberg ile aldıkları Macar çoban köpeği Beast’i aldı. Her ikisi de, Beast için açtıkları Facebook sayfasında köpeklerinin fotoğraflarını koyuyor.

  Facebook sayfasında verdiği bilgilere göre, Priscilla İngilizce, İspanyolca ve Kanton lehçesi konuşuyor. Priscilla, büyükannesiyle konuşabilmesi için Zuckerberg’i Mandarin Çincesi öğrenmeye teşvik etmiş, fakat başarılı olamamış.