Mehmet Ağar Sözleri

Konusu 'Ünlü Sözler' forumundadır ve webkolik tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

Mehmet Kemal Ağar Sözleri

Eski Emniyet Genel Müdürü, Eski Adalet ve İçişleri Bakanı ve Demokrat Parti eski genel başkanı Mehmet Ağar Kürtler hakkında hazırladığı raporda;
    ''Dağda kurşun yerine kuş sesleri duymak istiyorum'' sözleriyle gündeme geldi. İşte Mehmet Ağar ünlü sözleri

* Dağda silahla gezeceklerine düz ovada siyaset yapsınlar

* Bizi Siirt, Hakkari kesmez, yüreğin varsa kandil dağına çıkalım.(Başbakanın Siirt mitinginde "birileri buralara gelsin öyle konuşmakla olmaz" demesi üzerine)

*Başınızdaki çuvalı çıkarınca karşınızdaki erkeği görürsünüz.(Abdullah Gül'ün erkeklik tarifine karşılık)

*Benim iktidar dönemimde asker konuşamaz.(27 Nisan askeri bildirisinden sonra)

*Tutan yok kardeşim.(Recep Tayyip Erdoğan'ın "seçimlerde kazanamazsam bu işi bırakırım" demesi üzerine)

*Sen gel ben sana mazotun nasıl çıkarıldığını öğretirim.(Recep Tayyip Erdoğan'ın "Mazot çıkmıyor" demesi üzerine)

*Günahla gelen günahla gider. (PKK'lılara karşı söylemiştir.)

*Ben bu makama Türkiye'nin her yerinde her görevi yaparak geldim. Bizim amacımız terör örgütünü besleyen her türlü şartı ortadan kaldırmaktır.

* Benimle ilgili konuşurken herkes haddini bilmek zorundadır.