Metin akdülger kimdir biyografisi

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Ceren tarafından 20 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör

  Katılım:
  4 Kasım 2014
  Mesajlar:
  2.233
  Metin akdülger kimdir biyografisi

  Metin Akdülger, 1 Ocak 1988 tarihinde Bursa’da doğmuştur. Koç Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler bölümüne devam etmektedir. Hayallerindeki oyunculuk mesleğini icra etmek üniversite üçüncü sınıftayken Yıldız Kenter’den için oyunculuk dersleri almıştır. Ardından özel olarak verilen tüm oyunculuk derslerini almıştır. Bu eğitimlerden sonra ilk olarak Craft Tiyatro’da Kaset adındaki bir tiyatro oyununda ilke kez sahneye çıkmıştır.
  Ahmet Küçükkaya’nın Bensiz adlı sinema filmde Necip adlı bir karakteri canlandırmaktadır. Canlandırdığı karakter için tam bir yıl boyunca çalışmıştır. Bu karakter felç geçiren bir futbolcudur. Metin Akdülger bu rolü canlandırabilmek için sekiz ay boyunca vücut çalışmıştır. Bu sayede tam on yedi kilo vermiştir.
  Felçli sahnelerin çekimi için iki aylık verilen arada, bu tarzdaki hastaları ziyaret ederek onları gözlemlemiştir. Bu ziyaret ile rolüne daha çok asıldığını her zaman dile getirmektedir. Film adalarda çekildiğinden dolayı, film bitiminden sonra Büyükada’ya artık gitmemektedir. Set dönemi onu çok psikolojik olarak çok zorlamıştır.

  İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Tiyatro Festivali’nde Vladimir Nobokov’un aynı adlı romanından esinlenerek Didaskali adında bir insan incelemesini oynamıştır. Metin Akdülger’in karakteri ise Ganin adında, 1940’lı yılların İstanbul’unda Rus tarzı bir pansiyonda yaşayan adamdır. Kendi içi ile dışındaki çatışmaları seyirciye yansıtmaktadır.
  Metin Akdülger, Star Tv’de yayınlanan Medcezir adlı televizyon dizisinde Orkun adlı karakteri canlandırmaktadır.