Miraç Kandilinde Okunacak Salavatlar

Konusu 'Dini günler ve geceler' forumundadır ve Nehir tarafından 10 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. Nehir

  Nehir

  Katılım:
  9 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.559
  Miraç Kandilinde Okunacak Salavatlar Nelerdir

  Miraç Kandili'nde bol bol Kur'an-ı Kerim okumalı ve Peygamber Efendimiz (s.a.v)'e bol bol salat-ü selam getirmeliyiz. Can ü gönülden, “Es-salatü ve’s-selamü aleyke ya Resûlallah” demeliyiz.

  Bu gecede okuyabileceğiniz birkaç salavat örneği:

  Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed

  Allahım! (peygamberimiz) Hz.Muhammed'e ve aline (evladu iyaline) rahmet eyle.  Allahumme salli ala Muhammedin ve enzilhul'muk'adel'mukarrabe indeke yevmel'kıyameti.

  Ey Allah'ım! Hz. Muhammed'e Salatu selam et, ve onu kıyamet gününde sana yakın bir yere(makam-ı Mahmut'a) indir.  Allahümme salli ve sellim ve barik alâ seyyidina muhammedin ve alâ âlihi adede kemâlillahi ve kemâ yeligu bikemâlih.

  “Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e ve âline nezdindeki kemalât adedince ve onun kemalâtına yakışır bir tarzda salât ve selam eyle.”  Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammedin fil evveliine vel ahiriine ve fil meleil a’la ilâ yevmiddiin.

  “Allah’ım! Muhammed’e ve onun âline, en evvelki zamanlardan en sonrakilere ve hatta kıyamet gününe kadar ruhlar âleminde ve her yerde salât eyle!”  Allahümme salli alâ seyyidina muhammedin adede mâ fi ilmillahi selaten dâimeten bidevâmi mülkillâh.

  “Allah’ım, Efendimiz Muhammed’e senin ilminde bulunanlar sayısınca ve mülkün devam ettiği sürece salât ve selam eyle!”