Modemde Port Nasıl Açılır?

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 3 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Port Nasıl Açılır?

  Modemde Port Açmak
  Airties modemlerde port acmak için nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgileri aşağıda adım adım anlatacağız. Online oyun oynayanlar özellikle paylaşım programlarının hızını artırabilmek için gerekli olan port açma işlemini yapmalıdır. Port kısaca her IP Adresi portlara diğer adıyla sanal veri yollarına bölünmüştür. Böylece aynı IP adresi üzerinden bilgisayar veya farklı programlar ile daha hızlı veri alışverişi yapılabilir. Örneğin aynı anda bilgisayarınızdan 110 nolu portu kullanarak E-Postalarınıza bakabilirken 80 nolu porttan da internet tarayıcınız ile web sitelerinde gezebilirsiniz.Şimdi Modeminizde Port nasıl açılır inceleyelim..

  Modemde Port Açma
  [​IMG]

  Burada Airties marka modeme göre port açma anlatılıyor.Ancak, işlemler aynı olduğu için siz de buradaki adımları takip ederek modeminizde port açabilirsiniz. Sadece menülerin yerlerinde değişiklik yapılmıştır.

  İlk olarak modemin ip bilgilerini girerek modeminizin arayüzüne giriş yapın. Daha sonra sol tarafta çıkan menüde NAT kısmına tıklayın ve NAT ayarlarını yapacağınız sayfa açılacak. Burada NAT modül fonksiyonunu Etkinleştir seçeneğini seçip yaptığınız ayarı Ayarları Kaydet butonuna tıklayarak kaydedin. Daha sonra NAT başlığı altında bulunan Sanal Sunucu linkine tıklayın ve açılan tablodan istediğiniz portu ekleyip çıkartın.