Mozilla Firefox da Reklam Engelleme

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 17 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Firefox da Reklam Engelleme Eklentisi, Mozilla Reklamları Otomatik Kaldırma

  Sitelerdeki bu can sıkıcı reklam linklerini kaldırmanın yolunu ararız. Nette gezerken bazen kaynağının nereden geldiğini bilmediğiniz raklamlar karşımıza çıkar.Çünkü bilgisayar ekranının neredeyse tamamı istenmeyen bu reklamlarla dolar. İnternette asıl yapmak istediğimiz işlemleri engellemenin yanı sıra bu durum bize rahatsızlık verir. Sitelerin bağlantılarına yerleştirilen bu reklam linklerinin asıl amacı daha fazla para kazanmaktır. Ancak çoğunlukla internet kullanıcılarının hareketini kısıtlar, rahat hareket etmelerine engel olur.

  Mozilla Firefox 'ta bu sıkıcı durumdan tamamen kurtulmanız için hazırlanmış bir eklenti mevcut. Adblock Plus adlı Bu eklenti sayesinde sitelerin içerisine yerleştirilmiş bu reklamları tamamen engelleyebilirsiniz. Adblock Plus eklentisi nasıl kullanılır hemen açıklayalım.

  Adblock Plus indirmek için BURADAN tıklayın. Ekranda 'Mozilla Firefox bu eklentinin kurulmasını engelledi' uyarısı çıkarsa yanda bulunan İzin ver seçeneğine tıklayın.

  [IMGALT=http://img.webokur.com/upl/uploads/firefox-reklam-engelleme-94704.png] Firefox Reklam Engelleme 1[/IMGALT]

  Eklentiyi indirdikten sonra kurmak için aşağıda resimde görüldüğü gibi şimdi kur seçeneğine tıklayıp kurulumu tamamlayın.

  [IMGALT=http://img.webokur.com/upl/uploads/firefox-da-reklam-engelleme-1-65359.png] Firefox Reklam Engelleme[/IMGALT]

  Böylece size rahatsız eden bütün reklamları engellemiş olursunuz. Artık sorunsuzca sitelerde dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.