Murat Hüdavendigar Üniversitesi Nerede Adres Bilgileri

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve Elif tarafından 7 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Murat Hüdavendigar Nerede,

  Murat Hüdavendigar Üniversitesinin Adres Bilgileri


  Murat Hüdavendigar Üniversitesi yeni inşaat çalışmalarına başlanan Başakşehir'de bir Üniversitedir.Başakşehir İlçesinde kurulacak olan Üniversite, Başak Mahllesi Akşemsettin caddesinde yer alan belediye hizmet binasının yanında bulunuyor.İnşaatına başlanan ve Merve Vakfı Kuruluşu olan Murat Hüdavendigar Üniversitesi Başakşehir’in eğitim ve öğretim hayatına yeni bir soluk getireceği belirtiliyor.

  Henüz yeni kurulan bir belediye olmasına karşın eğitime en çok yatırım yapılan ilçelerden olan Başakşehir; alt yapı ve imar, kültürel ve sosyal açıdan olduğu kadar eğitimin de cazibe merkezi haline geliyor.

  Türkiye’nin en büyük İmam Hatip Lisesi Kampüsü inşaatının da devam ettiği Başakşehir’de yeni bir üniversite inşaatının temelleri atılmaya başlandı. Başkan Mevlüt Uysal’ın geçen yıl müjdesini verdiği Murat Hüdavendigar Üniversitesi için inşaat çalışmalarına başlandı. 120 bin metrekare inşaat alanı üzerinde kurulacak olan Murat Hüdavendigar Üniversitesi; fakülteler, rektörlük binası, yurt, hazırlık okulu, kütüphane, kongre merkezi, spor salonları, mescit kapalı otopark ve ortak kullanım alanlarından oluşuyor.

  [​IMG]

  5.000 öğrenci kapasiteli Murat Hüdavendigar Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi,Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi altında, İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mimarlık, İç Mimarlık, İşletme, Ekonomi, Siyaset Bilimler ve Uluslararası İlişkiler, Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, Sosyoloji, Matematik bölümleri yer alacaktır.
   
Webokur Benzer Konular
Yüklüyor...