Müslüm Gündüz Kimdir

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Elif tarafından 27 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Müslüm Gündüz Kimdir Hakkında Bilgi

  Müslüm Gündüz'ün hayatı

  Aczmendi Lideri olarak kamuoyunda uzun bir süre gündemde kalan Müslüm Gündüz Elazığ Akşam Sanat Okulu mezunudur.

  Müslüm Gündüz'ün liderliğini yaptığı Kendine özgü giyim tarzı olan, 1985 yılında Elazığ'da kendi çevresinde bu kıyafetlerle din üzerine sohbet toplantılar yaptığı Aczmendi tarikatıdır.

  [​IMG]

  Müslüm Gündüz, 12 Haziran 1996 akşamı HBB televizyonunda laik demokratik rejime karşıtlığını açıklamıştı. 5 Ekim 1996 yılında Milliyet Gazetesine verdiği mülakatta da Laik ve demokratik rejimin sonunda yıkılacağını ve şeriatın getirileceğini, ordunun günü geldiğinde bunu durdurmaya gücünün yetmeyeceğini, çok kan aksa da bir aşamadan sonra İran'da olduğu gibi istenilen sonucun elde edileceğini açıkladı.

  Müslüm Gündüz'e göre şeriatın gelmesi için üç aşama vardı: Kalple isteme, dille söyleme ve elle düzeltme. Milliyet'e 1996'da yaptığı açıklamada şeriata geçişte elle düzeltme aşamasına gelindiğini söylemişti.

  Müslüm Gündüz'ün basılıp tutuklanması

  Müslüm Gündüz 29 Aralık 1996 tarihinde televiyon kanalları ve basın muhabirleri eşliğinde, iki yıl hüküm giydiği davada tutuklanması amacıyla Kadıköy'de bir evde polis tarafından basıldı. Akit ve Vakit gazeteleri yazarı Hüseyin Üzmez'e ait evde tutuklanması için basıldığında Fadime Şahin isimli bir kadın ile gayrı meşru bir ilişki içinde olduğu ortaya çıktı. Tutuklama esnasındaki uygunsuz kıyafetleriyle görüntüleri televizyon kanallarında yayınlandı. Basında ve televizyonlarda tutuklanması Fadime Şahin isimli kadınla basılması şeklinde duyuruldu.

  Müslüm Gündüz'ün AİHM başvurusu

  Müslüm Gündüz, Türkiye aleyhinde haksız yargılandığına dair Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde açtığı davayı kazandı. Mahkeme Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin askeri üyeleri bulunması nedeniyle başvuruyu haklı buldu. Müslüm Gündüz, ayrıca daha önce ifade özgürlüğü ihlali ile açtığı davayı da kazanmıştı.


  Ergenekon davası kapsamında ifade veren bir gizli tanığa göre, Fadime Şahin'in 1995 yılına kadar Aksaray'daki bir pavyonda konsomatris olarak çalıştığı ve o dönem Strateji dergisi genel yayın yönetmenliği yapan Ergenekon sanığı Ümit Oğuztan ve Sisi lakaplı Seyhan Soylu tarafından erkeklere pazarlandığı ancak daha sonra tesettüre büründürülüp kısa bir dini eğitimden geçirildikten sonra kamuoyunda irtica korkusu oluşturarak askeri müdahaleye zemin hazırlamak amacıyla kullanılmıştır. Aynı haberlerde Ali Kalkancı'nın da alkolik olduğu iddia edildi.

  28 Şubat'ın sembol ismi Aczmendi lideri Müslüm Gündüz, Mehmet Ali Birand'ın sunduğu 32. Gün programına konuk oldu.
  28 Şubat sürecine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Müslüm Gündüz, Fethullah Gülen çevresindekilerin esiridir dedi.
  Gülen cemaatini kızdıracak açıklamalarda bulunan Gündüz 'Fethullah Hoca'nın esir olduğunu biliyorum. Fethullah Hoca'nın ağzından çıkan sözlerin kendisine ait olmadığını katiyen kabul etmiyorum. Cemaatin şeytan kısmı Fethullah Hoca'nın etrafını çevirmişler. Ona giden haberi rendeliyorlar. Ondan çıkan sözü rendeleyip veriyorlar. Hoca efendi esirdir. Esirin fetvası da geçersizdir. dedi.

  Başbakan Erdoğan'dan övgüyle bahseden Müslüm Gündüz; 'Tam bir vatan evladı, tam bir inkilapçı, tam bir fakir fukara babası. Kemalizmi Türkiye'den kaldıran adam ünvanı alacak olan adamdır' diye konuştu.

  alıntı
   
 2. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.935
  Cevap: Müslüm Gündüz Kimdir

  müslüm gündüz ün islemi ilimler açısından hocalığını ispatlayacak herhangi bir icazetinin yada tahsilnin bulunduğunu bilmiyorum. (linç edilmemek için kendisine soramazdım) :) yakın çevresindekilere sorduğumda da tatminkar bir cevap alamamıştım (1996). ben herhangi bir cemaat yada parti mensubu değilim. bunu şahsa kinimden yada tarafgirlikten yazmıyorum. sadece şahsın tanınması için yazıya katkıda bulunmak istedim.