Nokia Güvenlik Kodumu Unuttum

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve webkolik tarafından 22 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Nokia Güvenlik kodumu bilmiyorum unuttum, nasıl bulunur diyorsanız, bu yazımızı okumanızı tavsiye ederim.Eğer Nokia marka telefonunuzun güvenlik kodunu unuttuysanız veya bilmiyorsanız en kısa yoldan size yardımcı olacağız. Tavsiyemiz, Telefonun Güvenlik Kodunu Kırın. Birçok telefonda genelde güvenlik kodu: 1111,12345,1234,0000 dır. Bu kodları denediyseniz aşağıdaki yöntemlere geçebilirsiniz. Öncelikle 3 tane yöntem göstereceğiz ve bu yöntemlerle güvenlik kodunuzu kesin olarak değiştirebilecekseniz. Şayet bu 3 yöntem başarılı olmuyorsa en yakın telefon bayisine gitmek tek çözümdür. Ama bu 3 yöntemi deneyin büyük ihtimalle olacaktır. İlk yöntem için usb kablosuna ihtiyacınız yok 2.yöntem de ise telefonunuza bir kablo aracılığıyla bilgisayarınıza bağlamanız gerekir. İlk yöntemle başlayalım.

  Nokia Model Telefonların Güvenlik Kodunu İçin Birinci Yöntem

  Burada ilk yapmanız gereken telefonunuzun IMEI numarasını (seri numarasını) öğrenmek.IMEI numarasını öğrenmek için telefonunuzda *#06# tuşlayarak öğrenebilirsiniz.
  Eğer bu yöntemle IMEI nosunu öğrenemiyorsanız telefonunuzun bataryasının altına bakarak bulabilirsiniz.Resimde IMEI no'su gözüken bir telefon gösterilmektedir.

  [​IMG]

  IMEI numarasını bi yere not aldıktan sonra nfader.su adresine giderek IMEI nosunu “/” lar olmadan yazın. (örnek: 123141251231243) Ardından I’m legal owner of the phone with that IMEI yazına tıklayarak Generate deyin.
  Karşınıza çıkan Security Mastercode: size güvenlik kodunu veriyor.Eğer bu yöntem olmadıysa 2.yöntemi deneyebilirsiniz.

  Telefonların Güvenlik Kodunu Kırmak İçin Kullanılan En İyi Yöntem

  Bu yöntem çok daha iyi yardımcı olacaktır.Tek ihtiyacınız olan Nemesis Service Suite (NSS) adlı program ve bir usb kablosu.


  *Programı çalıştırın
  *Büyüteç işaretine tıklayın
  *Phone Info’ya girin
  *Permanent Memory (Kalıcı Hafıza) bölümüne girin
  *Read’i tıklayın
  * PC’nizde C:\Program Files\NSS\Backup\pm klasörü içine telefonunuzun IMEI numarası.pm isimli bir dosya kaydedilir.

  [​IMG]

  Şimdi o klasöre gidin, .pm uzantılı dosyayı NotePad ile açın. [308] numaralı başlığa gidin. Bu başlıktaki 5 numaralı satırda şifreniz yer almaktadır. Ancak bir miktar 3 ile kombine edilmiştir.Diyelim ki kodunuz 63948. O satırda 36333934380000000000 gibi bir değer bulursunuz. İlk “3″ten başlayarak birer atlama ile 3′leri iptal edin: 36333934380000000000 şifreniz karşınızda olacaktır. Default’u bozmamış iseniz, bu satır aşağıdaki gibi görünür:

  Özel Durum: Otomatik tuş kilidi yapılan cihazlarda kilit kodu da konmuşsa PC Suite ile bağlanamayabilirsiniz haliyle ilk kuruşunuzsa kablo sürücüleri yüklenemeyecektir. Dolayısıyla da NSS cihazınızı görmeyebilir.Bu durumda Nokia Cable Driver’ını yükleyin internette bulabilirsiniz. Problem muhtemelen hallolacaktır.Eğer bu yöntemde olmazsa 3.yöntem olan resetleme işlemine bakalım.

  Telefonunuzun Güvenlik Kodunu Kırmak İçin Uygulanabilecek Üçüncü Yöntem

  Bu yöntemde aynı Nemesis Service Suite programını kullanacağız.Usb kablosunu bağladıktan sonra programı çalıştırıp büyüteç işaretine basıyoruz.
  Ardından menüde Tools sekmesine tıklıyoruz.
  Programın alt tarafına doğru bakarsanız orda bulacağınız Factory Settings’e tıklıyoruz.
  Full Factory’e tıklayıp Reset Diyoruz.
  [​IMG]
  Güvenlik & Kilit kodu artık sıfırlandı. Güvenlik kodu artık: 12345'tir. Kilit kodunu tekrar kendiniz belirlersiniz.
  netten alıntıdır..
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 13 Temmuz 2014