Öfkeyle kalkan zararla oturur ile ilgili kompozisyon

Konusu 'Eğitim Desteği' forumundadır ve Deniz tarafından 26 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Deniz

  Deniz Moderatör Yönetici

  Katılım:
  12 Aralık 2014
  Mesajlar:
  194
  Öfkeyle kalkan zararla oturur kompozisyon ödevi

  İnsanlar hayatları boyunca bir çok durumla karşılaşmaktadır. Karşılaşılan bu durumlarda insan bazen sinirlenerek kendini kaybedebilir. Oluşan bu öfke ve sinirle kendisine ve çevresine büyük zararlar verebilir.

  Bu durumlar karşısında yapılması gereken en doğru hareket olaylar karşısında sakin kalarak durumun ciddiyetini iyice anlayarak hareket etmeleri ve karşısındakini kırmadan konuşarak sorunu çözmesi yapılması gereken en doğru davranıştır. Öfke insana her zaman zarar verir. O anda insanın gözü döner ve karşısındaki en sevdiği kişi bile olsa onu kırmaktan üzmekten asla kaçınmaz.

  Daha sonra öfkesi geçtiğinde yaptıklarının farkına varır fakat iş işten geçmiş olur. O anda kendisine ve karşısındakine büyük zarar vermiş olur. Bu şekilde yapılan davranışlar zarar verdiği insanlar tarafından hiç bir zaman unutulmaz. Sabır insanın en büyük yardımcılarından biridir.

  Sabırlı insanlar erdem sahibi insanlardır. Kendisinden çok karşısındakilere değer verir ve onları yaralayacak yada üzecek davranışlarda bulunmaktan kaçınır. Atalarımız boşuna bu sözü söylememiş. Öfkeyle kalkan zararla oturur diye. Bu söz bizim hayatımızın geri kalanı için ders çıkaracağımız bir sözdür.