ÖSYM genel amaçlı dilekçe örneği 2013

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve Elif tarafından 18 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  2013 ÖSYM genel amaçlı dilekçe örneği


  ÖSYM ile yapılacak her türlü yazışmada Genel Amaçlı Dilekçe Örneği kullanılmalıdır.Dilekçe yazılmasını gerektiren konular ve Ösym dilekçe örneği..

  Adaylar ÖSYM'ye şu konular için dilekçe yazabililirler;

  Başvuru sırasında oluşturulan Başvuru Kayıt Bilgilerinden Öğrenim Bilgileri alanındaki resmi belgeye dayalı olan bilgilerde değişiklik isteği,
  Yabancı uyruklu adaylar için kimlik bilgilerinde değişiklik isteği,
  Özürlü adaylar için sağlık kurulu raporu ile özür durumunu belirttiği, özürlü olarak sınava girme isteği,
  Sınav sonuçlarının incelenmesi isteği,
  Sınav Sonuç Belgesi çıkarma isteği,


  Dilekçe yazılmasını gerektiren konular için ÖSYM ile yapılacak her türlü yazışmada aşağıda verilen Genel Amaçlı Dilekçe Örneği kullanılmalıdır. Dilekçenin işleme koyulabilmesi için adayın ne istediğini açıkça belirtmesi gerekir. Dilekçe örneği üzerindeki bütün bilgi alanlarının doldurulması zorunludur, bilgi alanları eksik olan dilekçeler işleme alınmayacaktır.

  Merkeze faks ya da e-posta yoluyla ulaştırılan dilekçeler işleme alınmayacaktır. Adaylar dilekçenin aslını ÖSYM’ye ulaştırmalıdır.

  Bilgi güvenliğini artırmak amacıyla dilekçede evrak referans numarası belirtilmesi uygulamasına geçilmiştir. Aday, evrak referans numarasını ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr internet adresinden edinecektir.

  Adayın ais.osym.gov.tr adresinde işlem yapabilmesi için herhangi bir sınava başvuru işlemi sırasında edindiği aday şifresi’ni kullanması gerekir.

  Dilekçe yazılmaması gereken konular

  Adaylar aşağıda belirtilen konulardaki değişiklik istekleri için dilekçe yazmayacak, gerekli değişikliği her sınav için ayrıca belirtilecek tarihlerde ais.osym.gov.tr internet adresinde kendileri gerçekleştirecektir. Bu tarihler dışında değişiklik isteği yapılamayacaktır.

  “Kimlik Bilgileri”nde değişiklik yapmak isteyen T.C. uyruklu adaylar bu isteklerini önce Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Merkezi Nüfus İdaresi Sisteminde (MERNİS) yaptırmalıdır. Değişiklik işlemi MERNİS’te gerçekleştikten sonra, bu değişikliklerin adayın ÖSYM’deki kayıtlarına aktarılması işlemi, aday tarafından ais.osym.gov.tri internet adresinde yapılmalıdır.

  Öğrenim Bilgileri, Sınava İlişkin Bilgileri ya da İletişim Bilgileri alanlarında değişiklik yapmak isteyen bir aday bu değişikliği ais.osym.gov.tr internet adresinde kendisi gerçekleştirecektir.
  ÖSYM BAŞKANLIĞI ​


  Genel Amaçlı Dilekçe Örneği için Tıklayınız
  Ek-2: Evrak Referans Numarası Alınması için Buradan tıklayınız.

  DİKKAT: ÖSYS ve DGS için “Öğrenim Bilgileri” alanında yapılmak istenen tüm değişiklikler resmî belge gerektirdiğinden dilekçe yazılması gereklidir.
   
 2. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Cevap: ÖSYM genel amaçlı dilekçe örneği 2012

  ÖSYM, Adayların Yapacağı İtirazlar İçin Dilekçe Örneği Yayınladı..

  ÖSYM'nin Genel Amaçlı Dilekçe Örneği ve Evrak Referans Numarası Alınması Duyurusu

  ÖSYM ile yapılacak her türlü yazışmada Ek-1'de verilen Genel Amaçlı Dilekçe Örneği kullanılmalıdır. Dilekçenin işleme koyulabilmesi için adayın ne istediğini açıkça belirtmesi gerekir. Dilekçe örneği üzerindeki bütün bilgi alanlarının doldurulması zorunludur, bilgi alanları eksik olan dilekçeler işleme alınmayacaktır. Aday, dilekçenin aslını ÖSYM’ye ulaştırmalıdır. Merkezimize faks yoluyla ulaştırılan dilekçeler işleme alınmayacaktır.

  Bilgi güvenliğini artırmak amacıyla dilekçede evrak referans numarasıbelirtilmesi uygulamasına geçilmiştir. Aday, evrak referans numarasını ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr İnternet adresinden edinecektir. (Ek-2)


  Ek-1: Genel Amaçlı Dilekçe Örneği

  Ek-2: Evrak Referans Numarası Alınması
   
 3. Cevap: ÖSYM genel amaçlı dilekçe örneği 2012

  hocam sınav dönemi kısmına ne yazılacak?
   
Webokur Benzer Konular
Yüklüyor...