Oyuncakları nereye kaldırsak

Konusu 'Hobi ve İlgi alanları' forumundadır ve Elif tarafından 6 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Pilli oyuncaklar, pilleri bittiğinde çocuklar için cazibesini kaybeder ve oyuncak sepetinin dibinde sadece birer döküntü olarak dururlar. Evde bulunduracağınız yedek piller ve işleri fazlasıyla kolaylaştıran şarjlı bir tornavida sayesinde birçok oyuncağı daha uzun süre işlevsel tutabilirsiniz.


  Lego, yap-boz, tren seti gibi çok parçalı oyuncaklar eğer kendilerine ait bir kutuları yoksa kısa zamanda parçaları kaybolduğu için kullanılamaz hale gelir. Bu tür oyuncakları düzenli muhafaza edebilmek için küçük kapaklı kutuları ya da fermuarlı çantaları kullanmayı deneyin.


  Birçok evde bütün oyuncakların içine konduğu tek bir büyük oyuncak sepeti yer alır. Böylelikle çocuklar aynı anda tüm oyuncakları ortalığa dökebilir ve daha kısa zamanda etrafı dağıtabilirler. Tek sepet yerine oyuncakları türlerine ya da ait oldukları çocuğa göre ayrı kutu ve sepetlerde saklarsanız, tek seferde daha az oyuncağın ortaya çıkmasını da sağlayabilirsiniz.

  Özellikle çocuklar okul öncesi dönemdeyken giysileri gardıroplarında fazla yer tutmaz. Oyuncakların bir kısmını -özellikle nadiren kullanılanları- sepet veya kutu içinde giysi dolabına koyabilirsiniz. Eğer çocuklarınızın ayrı bir giysi dolabı yoksa bu iş için kendi gardırobunuzun alt kısımlarını da kullanabilirsiniz.

  Zaman zaman oyuncaklara bir göz atıp kırık parçaları ayıklayın ve çocuklarınızın yaş seviyesine uygun olmayanları ayırın. O kadar hızlı büyüyorlar ki bunu tahmin ettiğinizden de sık yapmak durumunda kalabilirsiniz. Birer yetişkin olmadıkları için oyuncakları düzenli tutabilmek için sizin rehberliğinize ihtiyaç duyduklarını unutmayın. “Onlar için yapmak” yerine “onlarla yapmak” da düzenli olmayı alışkanlık edinmelerine yardımcı olur.