Parlak ve bronz bir ten için yapmanız gerekenler

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 24 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Parlak ve bronz bir ten için yapmanız gerekenleri sunuyoruz. İşte size doğal bronzlaştırıcılar! Çok basit formüllerle hem sağlıklı, hem parlak ve bronz bir ten sahibi olacaksınız. Özellikle Yaz mevsimi ile birlikte artan sıcak hava vücudumuzdaki su ve tuz gibi bazı değerlerin kaybına neden olur. Ayrıca yanlış güneşlenme sonucu oluşan cilt yanıkları, sıcak çarpması veya sıcak bunalımı gibi bir çok hastalığa yol açan zararlı etmenler de bulunmaktadır.
  En çok hata yapılanlar arasında elbette ki koruyucu kremler ve bronzlaştırıcılar yer almaktadır. Sağlık Uzmanları, bu yaz kozmetik ürünleri bir kenara bırakıp onların yerine daha doğal bronzlaştırıcılar ve kremler kullanmamızı öneriyorlar.

  [IMGALT=http://img.webokur.com/upl/uploads/dogal-bonzlasma-14125.jpg] dogal-bonzlasma-14125 [/IMGALT]

  Avokado Yağı

  Ciltteki gözenekleri açan ve nemlendiren avokado yağı bronzlaştırıcı etkiye sahiptir ve içeriğindeki A vitamini hücrelerin yenilenmesi sağlar.

  Ayçiçeği Yağı

  Nemlendirici özelliği güneş ışınlarının ciltte oluşturduğu kırışıklıkları ve kurulukları ortadan kaldırır ve doğal bir bronzluk kazandırır.

  Buğday Tohumu Yağı

  E,D ve A vitamini içeren buğday tohumu yağı güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı cildinizi korur aynı zamanda sağlıklı bir bronzluk verir.


  Fındık Yağı


  İçeriğindeki E vitamini sayesinde bronzlaştırıcı yağlar arasında deri tarafından en kolay emilen fındık yağını kullanabilirsiniz.

  Hindistan Cevizi Yağı

  Hindistan cevizi yağı oldukça hafif bir yağ olduğu için yüz, saç ve vücut için cilt uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

  Zeytinyağı

  Cildi canlandıran ve parlaklık veren zeytinyağı içeriğindeki E,K,A ve D vitamini ile hem faydalı hem de bronzlaştırıcı etkiye sahiptir.