Paul Oakenfold Biyografi

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve webkolik tarafından 29 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Paul Oakenfold Kimdir Biyografisi

  Paul Oakenfold hakkında bilgi


  Dünyanın en iyi DJ'lerinden Paul Oakenfold, 30 Ağustos 1963 günü İngiltere'de dünyaya geldi.
  İngiliz prodüktör ve DJ Paul Oakenfold, U2, Rolling Stones, Michael Jackson, Justin Timberlake, Madonna, Paris Hilton Jennifer Lopez, Salt N Pepa ve The Cure gibi sarkıcıların şarkılarını remixleyerek çok büyük bir başarı yakalamıştır.
  Paul Oakenfold ve arkadaşları 1987 yılında Trevor Fung ve Ian St. Paul İbiza'da geçirdikleri birkaç ay süresinde dans kulübü müziğine ilgi duydular. Italo disco, soul ve house tarzlarının etkilerini taşıyan Happy Mondays Pills 'n Thrills and Bellyaches'den sonra U2, Massive Attack, Arrested Development, The Cure , Snoop Dogg, Simply Red, New Order, ve The Shamen şarkılarına yapımcı Steve Osborne ile birlikte Perfecto grup adı altında remixler yaptılar.
  Bu remixlerin pek çoğu kendi firması Perfecto Records tarafından piyasaya sürüldü.

  [​IMG]

  Paul Oakenfold Müzik yapımcılığının yanında Oakenfold mixler hazırlamaktadır. Genç yaşlarında barlarda DJ'lik yapmaya başlayan sanatçı kısa sürede ün kazandı.Paul Oakenfold 90'lı yıllara geldiğinde dünyanın en iyi DJ'leri arasında adı anılmaya başlandı. Paul Oakenfold günümüzde de dünyada trance müziğin önemli isimlerinden biridir.