Peygamber Efendimizin Doğum Tarihi Miladi

Konusu 'Hz Muhammedin Hayatı' forumundadır ve Lavinia tarafından 9 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.279
  Peygamber Efendimizin Miladi Takvime Göre Doğum Tarihi

  Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) 571 yılında Rebiülevvel ayının 12′nci gecesi Mekke'de dünyaya gelmiştir. Bu tarih miladi olarak Nisan ayının 20.gününe denk gelmektedir.
   
 2. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.935
  Cevap: Peygamber Efendimizin Doğum Tarihi Miladi

  Peygamber Efendimizin doğduğu gece bütün alimler bilginler ve kahinler bunu anlamışlardır.

  Sema pırıl pırıl yıldız kandilleriyle Resul-i Kibriya Efendimiz'in (asm) gelişini alkışlıyordu. Medayin’deki Kisra sarayından on dört burç çatırdayarak yıkıldıDünyaya o gece şeref veren Zat (asm) beraberinde getirdiği sönmez nur ile Mazdeizmin karanlık inancı içinde kıvranan İran saltanatını, on dört yıl içinde ortadan kaldıracaktı.

  Kâbe’nin içini karanlık ve kirlere boğan putların pek çoğu baş aşağı yıkıldı. Dünyaya teşrif eden o Zat (asm); vazifesini yerine getirecek ve Allah’a ortak koşanların batıl inançlarını ortadan kaldıracaktı. İstiharabat’ta bin seneden beri yanmakta olan Mecusilerin koca ateş yığınları bir anda sönüverdiO gece dünyayı şereflendiren Zat (asm); putperestlik gibi ateşperestliği de bir çırpıda ortadan kaldıracak ve yeryüzünü Tevhid meşalesiyle aydınlatacaktı.

  Takdis edilen meşhur Save (Taberiyye) gölü bir anda kuruyuverdiDünyaya gelen Zat (asm), Allah’tan başka hiç bir şeyin kutsanamaya değer olmadığını ispat edecekti. Şark ve garbı bir anda aydınlatan muazzam bir nur görüldüDünyaya gelen Zat’ın (asm) tebliğ edeceği din şark ve garbı bütün ihtişamıyla kucaklayarak, insanlığın beşte birini şefkatli sinesinde terbiye edip okşayacaktı.

  Peygamber Efedimizin doğumu ve nübüvveti ile birlikte adalet hakim olmuştur. Bugün çok uzak görünen adaletin ikame edilmesi olgusu şairin şu dizeleri ile hükme bağlanmaya çalışılmıştır.

  Başa geçmiş iki puş bir hezele
  Bilmem bu iş böylelikle düzele
  Gele Mehdi çala seyfi
  Belki bu gidiş düzele

  anonim