Pierre Dukan Diyeti Hakkında

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Elif tarafından 18 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Dr Pierre Dukan Diyeti Hakkında Büyük Şok..

  Dukan Diyetinin sahibi Fransız doktor Pierre Dukan doktorluk mesleğinden men edildi. Pierre Dukan’ın Zayıflayan çocuklara okulda yüksek not verilsin sözleri sebebiyle Fransız hekimler birliği tarafından Pierre Dukan doktorluk lisansını kaybetti.

  Dünyaca ünlü isimlerin diyetisyeni olan Pierre Dukan, çocukların kilosuna el atınca doktorluk lisansı iptal edildi.Fransız Hekimler Birliği mesleki ilkeyi ihlal ettiği gerekçesiyle Dukan hakkında şikayette bulunmuştu.Davaya katılmak istemeyen Pierre Dukan, kariyerini zedelememesi için bu konu ile gündeme gelmek istemediğini açıklayıp ve 2008 yılından beri doktorluk yapmadığını söyledi.Savunma yapmayacağını söyleyerek doktorluk lisansının elinden alınmasını kabul ettiğini iletmesi üzerine ünlü diyetisyenin Fransa’da doktorluk yapmaktan men edildiği açıklandı.

  [​IMG]

  Pierre Dukan, liseden mezun olmadan önce yapılan sınavlara obezite karşıtı bir seçeneğin eklenmesini ve kabul edilebilir vücut kitle endeksine sahip öğrencilere fazladan not verilmesini önermişti.Hekimler Birliği uygulamaya karşı çıkmıştı.

  Pierre Dukan doktorluk kariyerine son verildi fakat DUKAN diyetiyle hep akıllarda kalacak. Diyetin işe yarayıp yaramadığı da kesin olarak bilinemiyor.