Pin Kodumu Nasıl Öğrenirim

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve webkolik tarafından 25 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Pin Kodumu Unuttum Nasıl Öğrenebilirim

  Eğer hattınızın Pin Kodunu unuttuysanız bu şifreyi öğrenmenin yolları bulunmaktadır. Pin kodunuzu bilmiyorsanız sim kartınızla birlikte size verilen şifre bölümünde bulunan puk kodu yardımı ile yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Bu şifre kartınızı da kaybettiyseniz ve pin kodunu ve puk kodunuzu bilmiyorsanız puk kodunu da geri alabilirsiniz.
  [​IMG]

  Pin Kodunu öğrenmek için 1. Yol

  Sim kartınızın pin kodunu unuttuysanız ve hattınızı bloke ettiyseniz yapmanız gerekenler basit. Eğer puk bilgileriniz elinizde bulunuyorsa pin kodunuzu 3 kez yanlış girerseniz sim şifreniz bloke olacaktır ve sistem sizden artık puk kodunu isteyecektir. Daha sonra puk kodunu doğru bir şekilde girdikten sonra sistem sizden yeni şifre girmenizi isteyecektir. Eğer elinizde puk kodu yok ise yani şifrelerinizi kaybettiyseniz aşağıdaki 2. Yolu deneyin.

  Pin Kodunu öğrenmenin 2. Yolu

  Sim kartınızın pin kodunu unuttuysanız ve puk kodunuzu bilmiyorsanız hattınızın bağlı olduğu GSM operatörünü arayarak puk kodunuzu öğrenebilirsiniz. Bağlı olduğunuz GSM operatörünün müşteri hizmetlerini arayarak şifrenizi alabilirsiniz.

  Ave Müşteri Hizmetleri: 500 veya 444 1 500
  Turkcel Müşteri Hizmetleri: 532 veya 0 532 532 0000
  Vodafone Müşteri Hizmetleri: 542 veya 4440542