Ramazan Ayının Önemi Kısa

Konusu 'Dini günler ve geceler' forumundadır ve Yavuz tarafından 12 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.935
  Ramazan Ayının Önemi Kısaca

  İnsanoğlunun serüveni Adem babamızın şeytanın aldatması ile yasak meyveyi yiyince başlamıştır. Şeytan kör cehaleti ile Cenabı Allah'a isyan etmiş lanetlenmiş ve kendinin daha üstün olduğu ırkçılık asabiyet hastalığı ile birlikte insanları düşmanı görüp savaşa başlamıştır.

  Şeytanın yetmişbin yardımcıları vardır. Bu çok olduğunu belirtmek için kinayedir. Birde insanlardan kazandığı şeytanlar vardır. Bunlar bazen devlet statüsünde güç odakları iken bazen de bireysel şahıslardır. Bunların tamamına şeytanizm denmektedir.

  Müslümanlar kendilerinin ve tüm dünyanın selameti için şeytanizme karşı mücadele etmek zorundadırlar. Bu ilahi bir emirdir. Çünkü insan yer yüzünde Cenabı Allah'ın halifesidir. Bu mücadele bazen yenilgi bazen de kazanmak üzere yer değiştire bilir.

  Ramazan ayı topyekün bütün müslümanların ortak bir atmosfer oluşturup, rahmet iklimini dünyaya kazadırmak için çalıştıkları bir aydır. Bu ay içerisinde Allah'ın (cc) rahmet ve yardımı diğer zamanlara göre daha fazladır. Sene boyunca madden ve manen hırpalanmış beden ve ruhlar bu ayda huzur bulur yeniden şarz olur. Bu yüzden rahmet iklimine katkıda bulunmak ve bizzat katılmak şeytanizme rağmen büyük önem taşımaktadır. Allah yar ve yardımcımız olsun...
  [​IMG]