Ramazan Bayramında Metrobüsler Bedava mı

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve webkolik tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Ramazan Bayramında Metrobüsler Bedava


  Ramazan Bayramı için ulaşım konusunda bedava mı? olacak sorusu bugünlerde vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri. Bayramda İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2013 Ramazan Bayramı'nın sorunsuz geçmesi için bir çok tedbir aldı. İBB, Ramazan Bayramı süresince toplu taşımanın yüzde 50 indirimli olarak yapılmasına karar verdi. Böylece vatandaşlar 3 gün sürecek bayramda toplu ulaşımdan yüzde 50 indirimli faydalanabilecek. İBB ayrıca Ramazan Bayramı için bir dizi önlemler de alarak, yapılan açıklamada, İETT, İSKİ, itfaiye, Ulaşım AŞ,zabıta başta olmak üzere Belediye'ye bağlı tüm kurumların tam zamanlı olarak vatandaşa hizmet edeceği belirtildi.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi; Ramazan Bayramı tatili süresince metrobüs, metro, İETT otobüsleri, tramvay, füniküler, şehir hatları vapurları ile İstanbul Otobüs A.Ş. ve özel halk otobüslerinde yüzde 50 indirimli olarak seyahat edilmesine karar verdi.

  Açıklamada, "İETT; arefe ve Bayram günlerinde artacak olan yolcu yoğunluğuna karşı otobüs sefer sayısını artıracak ve hizmetlerin aksamaması, normal ve ek seferlerin düzenli olarak yapılması için de gereken bütün tedbirleri alacak. Vatandaşlar İETT ile ilgili sorunlarını 444 1871 nolu telefona iletebilecekler.Bayram tatili süresince tam kadro ve tam filo hizmet verecek.

  Ramazan Bayramının üç günü boyunca metro, hafif metro ve tramvay seferleri, öğleden önce seyrek olarak, öğleden sonraları ise sıklaştırılarak gerçekleşecek. Vatandaşlar, her türlü sorun ve şikayetlerini ULAŞIM A.Ş.'nin 444 00 88 nolu telefonuna iletebilecek.

  Açıklamada,Sağlık Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin Bayramda denetimlerine devam edeceği belirtildi.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 17 Temmuz 2014