Ramazanda Metabolizmayı Hızlandırmak

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve webkolik tarafından 9 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Ramazan ayında Metabolizmayı Hızlandırmak İçin Ne Yapmalı?

  Ramazanda uzun süre aç kaldıktan sonra vücudumuzun metabolizması yavaşlar.Metabolizmamızın yavaşlaması ramazan boyunca aç kalsak bile kilo almamıza neden olur.Ramazanda kilo almak istemiyorsanız metabolizmanızın hızını artırmak için hafif egzersizler ve spor yapmalıyız böylece kilo almayı engellemiş oluruz.

  Ramazan ayında önce spor yapıyorsanız bunu birden bire kesmeniz kilo almanıza büyük etki eder. Yaptığınız ağır sporları yapamassanız bile hafif sporları ve egzersizleri yapmaya çalışarak, ara sıra yürümek oldukça faydalıdır.

  Ayrıca iftarda yediğimiz yemeklerin porsiyonlarını küçük tutarak ve yavaşca çiğneyip yemek yemeliyiz.İftar sonrasında suyumuzu hızlı bir şekilde değil yavaşca yudumluyarak içmeli. Çok fazla yağlı yemekler ve ağır tatlılardan kaçınmalı, iftar yapılınca çok karışık ve hızlı bir şekilde yemek yememiz kilo alımına zemin hazırlar.Bu nedenle yavaş yemek yemeli hafif egzersizler yapmalı ve bol bol su içmelisiniz. Dikkatli bir şekilde beslendiğinizde metabolizmanızın hızını yavaşlatmamış olursunuz.