Recep Yazıcıoğlu kimdir resimleri

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve webkolik tarafından 31 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Recep Yazıcıoğlu kimdir hayatı

  Recep Yazıcıoğlu resimleri


  Denizli eski valisi Recep Yazıcıoğlu 2 Haziran 1948 tarihinde Trabzon'un Sürmene ilçesinde doğdu.Süper Vali Recep Yazıcıoğlu, yüksek öğrenimini Ankara Hukuk Fakültesinde tamamladı. 1975 yılında askerliğini Kara Kuvvetleri Komutanlığında asteğmen olarak yaptıktan sonra, 1968 yılında Aydın Maiyet Memuru olarak göreve başladı.
  Recep Yazıcıoğlu 1971 - 1984 yılları arasında, Kalkandere, Bahçe, Hamur, Ayvacık, Kırıkhan, Alaca, Akçakoca kaymakamlıkları görevinde bulundu.

  1971 - 1984 yılları arasında sırasıyla Kalkandere, Bahçe, Hamur, Ayvacık, Kırıkhan, Alaca, Akçakoca ilçelerinde kaymakamlık görevinde bulundu.

  [​IMG]

  Recep Yazıcıoğlu 1984 yılında Tokat Valiliğine atandı.14 Ağustos 1989 tarihinde Aydın Valisi olarak göreve başladı. 19 Ağustos 1991 tarihinde Erzincan Valiliğine atandı ve bu görevinden sonra, 26 Eylül 1999'da da Merkez Valiliği'ne getirildi. Evli, üç çocuk ve bir torun sahibi olan Recep Yazıcıoğlu, zaman zaman yaptığı sistem eleştirileriyle ve aykırı görüşleriyle dikkat çekti.

  Son olarak Denizli Valiliği görevinde bulunan Recep Yazıcıoğlu, 2 Eylül 2003 tarihinde Eskişehir-Ankara Yolu üzerindeki Temelli Belediyesi yakınlarında trafik kazası geçirdi. Ankara İbn Sina Hastanesi'ne yatırılan Yazıcıoğlu kazadan iki gün sonra bitkisel hayata girdi.

  Türk halkının yakından tanıdığı ve çok sevdiği Vali Recep Yazıcıoğlu, 8 Eylül 2003'de vefat etti. Cenazesi Söke ilçesinde defnedildi.

  Vali Recep Yazıcıoğlu, Denizlideki zengin uranyum madeni çalışmaları sırasında öldürülen mühendislerin faillerinin dosyaları ile birlikte Ankara'ya, giderken bir kazada hayatını kaybeder. Yazıcıoğlu'nu taşıyan araba aşırı hız yüzünden takla atarak duvara çarpar. Araçta bulunan Ziraat Odası Başkanı olay yerinde hayatını kaybeder. Vali Yazıcıoğlu ise ağır yaralanır ve yoğun bakıma alınır. Ancak aracı kullanan şoför kazadan hiçbir yara almadan kurtulur. Yazıcıoğlu beş gün kaldığı yoğun bakımda hayatını kaybeder.
  kaynak-wikipedia


  Recep Yazıcıoğlu Fotoğrafları


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]