Regaip Kandili Mesajları 1 Mayıs 2014

Konusu 'Bayram ve Kandil Mesajları' forumundadır ve Elif tarafından 1 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Regaib Kandili mesajları 01 Mayıs 2014 gecesi Bir Regaib Kandili'ne daha ulaşmış olduk. Regaib Kandili Facebook mesajlarıyla sevdiklerimizin Regaib Kandili'ni kutlamayı ihmal etmeyelim.

  Bildiğiniz gibi Recep ayının ilk cuma gecesine denk gelen güne Regaip kandili adı verilir. Bu mübarek gecede Yüce Allah, Müslüman kullarına, ikramlar, ihsanlarda bulunur. Bu geceye hürmet edenleri de affeder. Edilen duaları kabul buyurur. Öteki ibadetlere de (oruç, Namaz, sadaka vb.) sayısız sevaplar verilir.
  Regaib gecesini ibadet ve dualarla geçirmeliyiz. Namaz borcu olanlar, hiç olmasa bir günlük kaza namazı kılabilmelidir. Kuran-ı kerim okumak, tesbih çekmek, tövbe etmek gerekir. İşte bu özel gecede eşinize dostunuza gönderebileceğiniz birbirinden güzel ve anlamlı Regaip Kandili Mesajları..
  regaip-kandili-mesajlari-1.jpg
  - Bu değerli kandil gecesinde, kainatin yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyan Hak Teala tüm dualarınızı kabul etsin..

  - Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Regaib Kandilin mübarek olsun...

  - Bir damla umut serpilsin yuregine bir tatli mutluluk dolsun gozlerine bin bir hayallerin gercekleri bulsun dualarin kabul olsun.

  - Regaip kandilimiz mübarek olsun! Kalplerimiz imanla dolsun!

  - Gecenin güzel yüzü dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir gecede doğsunki duaların kabul, kandilin mübarek olsun.

  - Regaip kelimesi bereket,bolluk, fazilet demektir. Bu gece Allah'ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk kandil gecesidir. Hayırlara vesile olsun.

  - Gökyüzünün kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Regaip kandilin mübarek olsun.

  - Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, her damlasında hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren bu güzel kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandillere..

  - Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin mübarek olsun.

  - Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.

  - Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..