Regaip Kandili Mesajları 2013

Konusu 'Bayram ve Kandil Mesajları' forumundadır ve Elif tarafından 15 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  16 Mayıs 2013 akşamı Regaip kandili mesajları bu konunun devamında sizlere en güzel regaip Kandili mesajları paylaşmak, ayrıca bu özel gece hakkında bazı bilgileri sunmak istiyoruz.
  İçinde bulunduğumuz Recep ayının ilk cuma gecesine Regaip kandili adı verilir. Bu mübarek gecede Allah-u Teala, müslüman kullarına, ikramlar, ihsanlarda bulunur. Bu geceye hürmet edenleri affeder. Edilen duaları kabul buyurur. Diğer ibadetlere de (oruç, Namaz, sadaka gibi) sayısız sevaplar verilir.
  Regaib gecesini ibadet ve taatle geçirmeliyiz. Namaz borcu olanlar, hiç değilse bir günlük kaza namazı kılmalıdır. Kuran-ı kerim okumak, tesbih çekmek, tövbe istiğfar etmek gerekir. İşte bu anlamlı gecede eşinize dostunuza gönderebileceğiniz Regaip Kandili Mesajları..

  - Gecenin güzel yüzü dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir gecede doğsunki duaların kabul, kandilin mübarek olsun.

  - Bu değerli kandil gecesinde, kainatin yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyan Hak Teala tüm dualarınızı kabul etsin..

  - Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Regaib Kandilin mübarek olsun...

  - Bir damla umut serpilsin yuregine bir tatli mutluluk dolsun gozlerine bin bir hayallerin gercekleri bulsun dualarin kabul olsun.

  - Regaip kandilimiz mübarek olsun! Kalplerimiz imanla dolsun!

  - Regaip kelimesi bereket,bolluk, fazilet demektir. Bu gece Allah'ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk kandil gecesidir. Hayırlara vesile olsun.

  - Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin mübarek olsun.

  - Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.

  - Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..

  - Gökyüzünün kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Regaip kandilin mübarek olsun.

  - Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, her damlasında hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren bu güzel kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandillere..