Ruby Payne-Scott kimdir

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve webkolik tarafından 27 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Google Ruby Payne-Scott kimdir, Ruby Payne-Scott Ne Yaptı, Ruby Payne Scott Neyi Keşfetti

  ilk kadın radyocu Ruby Payne Scott hayatı hakkında bilgi

  28 Mayıs 1912 doğumlu Ruby Payne Avustralya'nın öncü Radyofizik ve radyo astronomi ve ilk kadın radyo gökbilimci idi.

  Payne Scott 28 Mayıs 1912 tarihinde Avustralya'da doğdu.Teyzesi ile birlikte Sydney'e taşınıp orada yaşamaya başladı.Ortaokulu bitirdikten sonra Sydney Kız Lisesinde eğitim gördü.
  Burs kazanarak University of Sydney'de Lisans tamamladı, 1933 yılında Fizik, bir yüksek lisans içinde 1936 yılında ve 1938 yılında Eğitim Diplomasını aldı.

  [​IMG]

  Seçkin fizikçilerden biri olarak Avustralya'da bugüne kadar ürettiği ve dünyanın ilk radyo astronomi dalında Sydney Üniversitesi'ndeki çalışmalarıyla Ruby Payne Scott tek kadın bilimcidir.
  Sırasında Dünya Savaşı , o soruşturma gizli iş yapan edildi radar . O ÜFE (kullanarak uçağın algılama uzmanı oldu Plan Konum Göstergesi ) görüntülenir. O zaman da vardı komünist ve erken bir savunucusu kadın hakları . Avustralya Güvenlik İstihbarat Örgütü Payne Scott ilgi ve bazı çarpıtmalarla, onun faaliyetleri hakkında önemli bir dosya vardı.
  Güneş radyo astronomi onun temel katkıları sayesinde gelişmiştir.Payne-Scott, ilk kez radyo astronomik biliminde önemli bir rol oynadı. interferometre deniz-uçurum interferometre pozisyonu ve bir güneş patlaması açısal boyutunu belirlemek için kullanılan gözlem Dover Heights (eski Ordu sahil savunma radarı) veya Collaroy (eski Avustralya Kraliyet Hava Kuvvetleri radar) meydana gelmiştir.

  1944 yılında Bill Hall ile Ruby Payne-Scott gizlice evlendi; bu zamanda, Federal hükümet, bir evli kadının kamu hizmeti içinde kalıcı bir konumda tutun olamayacağını yasalaştırılmıştır. Gizlice evli iken 1949 yılında yeni CSIRO düzenlemelerine evlenmesinden konuyu gündeme kadar O CSIR için çalışmaya devam etti.
  Ertesi yıl, CSIRO onu tedavi Sir düşmanca yazılı alışverişi yol Ian Clunies Ross işyerinde evli kadınların durumu hakkında (CSIRO Başkanı). O CSIRO onu kalıcı konumunu kaybetti. Ancak, onun maaş onun erkek meslektaşlarının da benzer bir düzeyde tutuldu. Oğlu Peter doğmadan önce 1951 yılında istifa etti hiç doğum izni bu kez yaşanmadı.
  O CSIRO terk ettikten sonra o Ruby Salonu'na onun adını değiştirdi. : Bill ve Ruby Salonu'nda iki çocuk babasıydı. Peter Gavin Hall , teorik istatistik ve olasılık teorisi çalışan uluslararası ünlü matematikçi ve Fiona Margaret Hall olan kariyer onun 2005 kitabında Julie Ewington tarafından açıklanan, Avustralya'nın daha önemli sanatçılarından biri, Fiona Hall .
  Hayatının son yıllarında Ruby Payne-Scott 1981 yılında 25 yaşında Alzheimer hastalığından öldü.

  kaynak:vikipedi

  Ruby Payne-Scott hakkındaki video aşağıdaki linke tıklayarak izlebilirsiniz
  https://www.webokur.com/web-tv/ruby-payne-scott-radio-astronomer-3874/#
   
  Son düzenleme: 27 Mayıs 2012