Rüyada At Görmek Görmek

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Elif tarafından 16 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  İslam kaynaklarına göre At görmek rüyada birçok farklı anlama gelir. Rüyada at gören kimsenin derecesinde yükselme olur. Atın rengine göre de çeşitli anlamı bulunur. Ayakları ve kuyruğu kızıl olan at dindarlık demektir.Bindiği at rüyada huysuzlandığını gören kimse şerefli olur ve serveti de artar.

  Rüyada at görmek murattır. Rüyasında At görenlerin dilekleri gerçekleşir. Ayrıca büyük mal olarak da yorumlanır.

  Rüyada At Görmek Görmek; makam ve rütbe, düşmana galip gelmeye delalet eder. Bolluğun, bereketin, zenginliğin simgesidir. hayatta çok başarılı olacağınız ve hayatınızın aşkını sonunda bulacağınız anlamına gelir.

  Ata binen bir kimsenin isteği hemen yerine gelir. At görmek her türlü sıkıntının sona ereceğine, güzel günlerin başlayacağına işarettir. Atın öldüğünü görmek ise iş ve evle ilgili sorunlar yaşanacağına işaret eder.
  Ata binen kimsenin hanımı hamile ise oğlu olur. Kuyruk tüyü gür olan at evlat ve akraba çokluğuna, Atın bir tarafa doğru sıçraması, binen kimse için bir işe ya da düşünceye meyletmeye, Melez at izzet ve şerefe, yüksek rütbeye yahut asil bir evlada delalet eder. Çift kanatlı ata binen ya dünyalığa ya da saltanata kavuşur. Siyahata binen karsız bir yolculuğa çıkar.

  At, güzel ev olarak da tabir edilir. Beyaz at düşmana galip gelmeye, Siyah at saltanat, ululuk, devlet ve dünyalığa, Bekarın kısrağa binmesi asil ve zengin bir kadınla evlenmesine, Beyazı siyahına galip olan at ile kızıl kısrak, neşeli, dindar kadına delalet eder. Birçok ata sahip olan meslektaşları ve akranları içinde sivrilir.

  Rüyada herhangi bir şekilde at görmek, iyiye işarettir. iş hayatında yükselme, aşk hayatında iyi gelişmeler, maddi ve manevi isteklerin yerine gelmesi demektir. Ama ölü at zarara ve yakın zamanda ölüme; bağlı at mevkiinin değişmemesine; at satmak kavgaya; at dövmek hapse girileceğine,suda at dedikoduya işarettir.
   
Webokur Benzer Konular
Yüklüyor...