Rüyada diş dökülmesi görmek ne anlama gelir

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Demir tarafından 7 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. Demir

  Demir

  Katılım:
  2 Şubat 2013
  Mesajlar:
  4.574
  Rüyada diş dökülmesi ne anlama gelir

  Rüyada diş dökülmesi kişinin tanıdıklarından, arkadaşlarından ve akranlarından daha fazla yaşaması olarak ifade edilmektedir. Kişi rüyasında dişlerinin tamamının döküldüğünü ve avucuna aldığını görüyorsa bu o kişinin uzun ömürlü olacağına işaret olunmaktadır. Bununla birlikte rüyada diş dökülmesi aile nüfusunun artması şeklinde de yorumlanmaktadır. Rüyada dişlerinin döküldüğünü ancak dökülen dişlerini göremeyen kişi için aile fertlerinden çok yaşayacağı ifade edilmektedir. Dökülen dişlerden birisi kaybolursa aileden birisinin gurbete, uzak bir yere gideceğine işaret edilmektedir. Kaybolan bu diş bulunursa o giden kişinin geri geleceği şeklinde de bir yorum yapılmaktadır. Ancak bulunamazsa o kişi dönmez.

  Rüyada diş dökülmesi çeşitli bölümlere ayrılarak farklı şekillerde de yorumlanabilmektedir. Rüyada ön dişlerin dökülmesi kişinin mal sahibi olacağına işaret edilmektedir. Yine rüyada diş dökülmesi, dişlerin kucağına dökülmesi erkek çocuk sahibi olmaya yorumlanmaktadır. Kişi rüyasında dişlerinin yere döküldüğünü görürse bu ölüme delalet olmaktadır. Rüyada alt dişlerin dökülmesi ise sıkıntıya ve keder maruz kalma olarak yorumlanmaktadır. Rüyada diş dökülmesi kişilerin durumları ile de ilgili olabilmektedir. Borcu olan birinin rüyada dişinin dökülmesi o kişinin borcunu ödeyeceğine yorumlanmaktadır. Yine aynı şekilde borcu olan kişinin rüyasında tek dişinin döküldüğünü gören kişinin borçlu olduğu kişilerden sadece birine borcunu ödeyeceğine yorumlanmaktadır.

  Rüyada diş dökülmesi genel anlamda hayırlı olaylara yorumlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda aksi, olumsuz durumların da habercisi olabilmektedirler. Rüyada diş dökülmesi, kişinin işlerinin bozulması olarak da ifade edilebilmektedir. Ancak bunun için sadece rüyada diş dökülmesi yeterli değildir. Bunun yanı sıra kan olması ve dişin etiyle birlikte dökülmesinin görülmesi gerekmektedir. Bu duruma bakıldığında kan görüldüğünde rüyanın bozulacağı inancı da göz önüne alınırsa rüyanın ne olumlu ne de olumsuz şekilde yorumlanması da muhtemeldir. Rüyada diş dökülmesi dediğimiz gibi her zaman hayırlı şeylere işaret olmayabilir. Eğer kişi dişlerinin döküldüğünü ve onları topladığını görürse o kişinin çocuklarının öleceğine dair bir işaret olarak da yorumlamak mümkündür. Ancak genel anlamda yorumlara bakıldığında rüyada diş dökülmesi kişinin borçlarını kapatmasına, uzun ömürlü olmaya veya çocuk sahibi olmaya işaret edilmektedir.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 2 Nisan 2015