Rüyada Ezan Sesi Görmek

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Elif tarafından 17 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Rüyasında ezan sesini gören savaş gibi mücadele gerektiren işler için hazırlık yapılacağı ve bu hususta bildiri duyacağı anlamına gelir. Ezan sesinin makam ve derecenin yüksekliğine göre büyük bir rütbeye yükselmeye, bekar için evlenmeye delalet eder.
  Ezan rüyası ayrıca şöyle tabir olunur. Hac ibadeti, Doğru söz, İş hayatı, Risayet, Ölüm, kayıp ve ihanet olarak yorumlanır.
  İbn-i Kesir'e göre; Kişi Rüyasında ezan okunduğunu görürse dua, hayır, iyilik, itaat ve şeytan şerrinden emin olur. Ayrıca kurtuluşa erer.
  Ezan sesinin layık olmayan bir yerde görmek pek hayırlı değildir. Bu rüya, cünüb gibi bir halin olmasına işarettir. yüksek bir dağda ezan sesinin geldiğini görmek, büyük yüce bir kişi hakkında doğru söz söylemeye, minarede ezan sesi, yolculuğa alamattir. Yine ezanı dinlediğini görmek, namaz kılmaya, ikamet sesini işitmek hayırlı işlerde başarıya tabir olur.çocukların ezan okuduğunu gören için bu rüya şöyle değerlendirilir. İkamet edilen mahallenin bazı art niyetli kişilerce istila edilmesine işarettir. Sokakta ezanın sesi görülürse, düzgün bir yaşayış ve güzel bir geçime yorumlanır. Ayrıca ezan sesinin görülmesi müjdeli bir habere yorumlanır, eğer rüya hac aylarında görüldüyse hacca gidileceğine dalalet eder.
   
 2. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Cevap: Rüyada Ezan Sesi Görmek

  Rüyada ezan sesini görenlere hayrolsun.
   
Webokur Benzer Konular
Yüklüyor...