Rüyada Üzüm Görmek Anlamı

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Yavuz tarafından 22 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.935
  Rüyada Üzüm Görmek Ne Demektir

  Rüyada Üzüm Görmek İslami Tabiri​

  Rüyada üzüm görmek yada üzüm yediğini görmek. Rüyada siyah yada kuru üzüm görmek, rüyada salkım üzüm, üzüm şırası ve benzeri üzüm ile ilgili bir şeyler görmenin tabiri aşağıya çıkarılmıştır. Rüyaları hayra tabir etmek gerekmektedir. Görülen rüyalar ile amel edilmez ve bu rüyalardan hüküm çıkarılmaz. Rüya sadece gören kişiyi bağlar ve rüya bazen şeytani olabilmektedir. Cenabı Allah rüyalarımızı hayra çıkarsın. Rüyada üzüm görmek anlamı şöyledir.

  Genel olarak devamı olan toplu rızka, dostluk ve muhabbete rivayet edilir. Mevsiminde görülen üzüm gelecek ucuzluğa ve bol geçime, mevsimi dışında görülen üzüm, vaktinden önce erişilecek hayra yorulur. Yerden bir salkım üzüm almak bir kadın tarafından toplu mala kavuşmaya. Siyah üzüm salkımı üzüntü ve kedere. Beyaz ve tabii renkteki üzüm sırf hayır ve şifaya, Üzümün beyazı gündüze, siyahı geceye delalet eder. Rüyada görülen yaş üzüm, en güzel rızıktır, topluca mala erişilmesine, siyah üzüm sıkıntı; tasa ve hastalığa, beyaz üzüm hayır ve şifaya işarettir.

  Rüyada üzüm görmek bir işten bol miktarda para kazanılacağını işaret eder. Kara Üzüm ise sıkıntı, üzüntü ve hastalığa yorumlanır. Beyaz üzüm, iyi olaylara ve şifaya yorumlanır. Rüyada üzüm görmek veya üzüm yemek, hayallerinizi gerçekleştireceğiniz anlamına gelir. Mevsiminde üzüm mal, paradır. Eğer üzüm ekşi ise kısmete haram karışmış demektir. Mevsiminde taze üzüm çok hayırlıdır. Bir salkım yeşil üzüm yediğini gören, bir mal alacaktır. Bir salkım tatlı siyah üzüm ev eşyasıdır. Rüyasında üzümleri bir yere serip kurutan biri, yaşlılığında da darlık çekmeyecek, hatta zengin olacaktır. Mevsiminde taze üzüm çok hayırlıdır. Bir salkım yeşil üzüm yediğini gören, bir mal alacaktır. Bir salkım tatlı siyah üzüm ev eşyasıdır. Rüyasında üzümleri bir yere serip kurutan biri, yaşlılığında da darlık çekmeyecek, hatta zengin olacaktır.(alıntı)


  Rüyalar şer ve hayır olmak üzere ikiye ayrılırlar. Görülen şer rüyalar aslında anlatılmaması gerekmektedir. Abdestli olarak uyuyan bir kimse sabah ezanları ile içinde bulunduğu rüyadan uyanması, o rüyanın sahih olduğuna bir işarettir.