Rüya Tabiri Rüyada yara görmek ne anlama gelir

Konusu 'Dini rüya tabirleri' forumundadır ve Nehir tarafından 9 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Nehir

  Nehir

  Katılım:
  9 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.559
  Rüyada yara görmek ne demek

  Rüyada yara görmek, para kazanılıp çok zengin olunduğuna yorumlanır. Eğer kişi kendini yaralı görürlerse kendi aile ve ya sülalesinden birilerinin onu bir hatasından döndüreceğine yorumlanır.

  Rüyada vücudunu yaralanmış görmek; çalışma neticesi ele geçecek mala delalet eder. Rüyada sağ elinin yaralandığını görmek, rüya sahibinin erkek olarak kendisine yakın olan kimselerden istifade edeceği mala işarettir. Rüyada iki ayağından yaralandığını görmek; memleketinde sebatı ve saltanatının sürekli olmasına delalettir. Rüyada yaralandığını fakat yarasından kan akmadığını görmek, kendisine mahsus faziletlere yaklaşmaya işarettir. Genç kadın veya erkeğin rüyada göğsünde yara görmesi, aşk ve muhabbete mübtela olmalarına delalettir. Rüyada karnından yaralandığını görmek, rüya sahibinin evladı tarafından eline geçecek mala delalet eder. Rüyada sağ elinin baş parmaklarında yara olduğunu görmek, borçlanmaya işarettir. Rüyada baldırlarından yaralandığını görmek, uzun ömürdür.

  Vücutta görülen yara, çalışmakla elde edilecek mal ve dünyalığa; Sağ eldeki yara erkek yakınlardan, sol eldeki yara kadın akrabaları tarafından, ayaktaki yara ekim ve ziraatten, topuktaki yara çocuktan elde edeceği mala; Akıcı yara nafaka ve diğer ihtiyaaçları için çalışma zaruretine, Karındaki yara mala isabet edecek zarara yahut kendini rahatsız edecek söze ya da çocuk ve torunu tarafından kendine ulaşacak mala, Başta görülen yara mal sahibi için sakınılması gereken bir duruma, Baldır yarası uzun ömre, bacak yarası kavim ve akraba çokluğuna, İki ayağının birden yaralanması bulunduğu yer ve görevde ömür boyu kalmaya, Kalp ve göğüsteki yara gençler için aşık olmaya, yaşlıyar için üzüntüye, İmam (önder), devlet Başkanı ve yönetici konumdakilerin başlarının yahut bedenlerinin herhangi bir yerinin yaralandığını yahut yarıldığını görmesi ömürlerinin uzun olmasına, dostlarının ardına almalarına, Yaralandığını fakat kan akmadığını görmek kendine has fazilet ve meziyetlerin Su yüzüne çıkmasına, Yaralandığını ve bu yaradan kan geldiğini görmek eline mal geçmesine ve bu malın eserinin kendisinde görünmesine, Bıçak, demir parçası vs. gibi şeylerle birini yaralamak hata aramaya ve ard niyete, Korkusundan dolayı birini yaralamak üzüntü ve kedere, yaralanan içinde musibete; Birini yaralamaktan dolayı diyet ( bedel, tazminat) verdiğini görmek düşmanı sevindirmeye ve onun adını ünlendirmeye ya da borcu varsa onu ödemeye delalet eder.