Saçlardaki elektriklenme nasıl önlenir?

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Ceren tarafından 2 Eylül 2015 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör

  Katılım:
  4 Kasım 2014
  Mesajlar:
  2.233
  Sizde saçlarınızın elektriklenmesinden şikayetçiyseniz aşağıdaki yazımıza göz atmanızı öneririz. Özellikle kış aylarında yaşanan bu sorunun bir kaç farklı nedeni vardır. Bunlardan birisi kışın giyilen kazakların ya da kullanılan atkıların elektriklenmeye neden olmasıdır. Bu nedenle ya kışın üşümeyi göze alıp kazak ya da atkı kullanmayacaksınız ya da aşağıdaki önerilerimize kulak vereceksiniz.

  Genelde elektriklenen saçlar için nem veya hacim veren şampuanlar en iyi çözüm olacaktır. Malum kuru saçlar elektriklenmeye müsait iken nemli saçlarda bu sorun yaşanmıyor. Özellikle sülfat içermeyen şampuanları tercih etmekte fayda var.

  Ucuz saç fırçaların kılları, saçlardaki elektriklenme sorununu tetikleyen etkenlerden bir tanesi. Bu nedenle saçlarınızı yıkadıktan sonra, durulanmayan bir saç kremi sıkarak saçlarınızı kurutmanızda fayda var.

  Serum kullanımı elektriklenen saçlar için oldukça önemli bir adım. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken bir şey var; Elektriklenme genelde yeni çıkan saçlarımızdan kaynaklandığı için, saç diplerimize yakın yerlerde olur. Serum uygularken bu bölgelere fazla miktarda uygulamanız, saç diplerinize yağlı bir görünüm verebilir. Bunu önlemek için, az miktarda serumu ellerinizin arasında ovuşturup, çok hafif bir şekilde diplere bastırmadan uygulayabilirsiniz.