Sahte parfümde kanser riski

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 19 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Parfümde kanser riski

  Parfümlerde Kanser riski yüksek..Açık havada cilde parfüm sıkmak ciltte kalıcı lekelere neden olabilir. Uzmanlar parfümün doğrudan cilde sıkılmaması gerektiğini ve parfümün içeriğindeki maddelerin de iyi bilinmesi gerektiğini belirtiyor. Parfüm sıkılan cildin, güneşe maruz kalmaması gerekir.
  Taklit parfümlerde bulunan bazı maddeler, ciltte kalıcı hasarlara neden olabilir. En fazla kullanılan kimyasallardan biri parabendir. Bu madde, parfümün kokusunun kalıcılığını sağlar. Avrupa ülkelerinde, parfümlerde paraben kullanılması bazı yerlerde yasaklanmıştır. Paraben, ciltte tahriş ve egzamaya neden olduğu gibi kanserojen etkisi de bulunuyor. Bu nedenle taklit parfümden uzak durulmalıdır.

  Parfümünüzü cildinize değil, giysilerinize sıkın.

  [​IMG]
  Parfüm güneş ışığı görmeyen, kulak arkası ile el bileklerinize veya giysilerinize sıkın. Yüze ve boyun bölgesine güneşe maruz kalan alanlara parfüm sıkmayın. Parfüm, doğru kullanılmadığı takdirde ciltte deri döküntüsü, kaşıntı gibi alerjik rahatsızlıklara neden olabilir. Ayrıca bazı parfümler kahverengi lekelere de yol açabilir. Eğer Parfümü yüzünüze doğru sıkar ve solursanız, bünyeniz de hassas ise astım krizi, solunum bozuklukları çekebilirsiniz. Gözlerde alerji ve öksürüğe de sebep olur. Astım, migren veya alerjisi olanlar, parfümden uzak durmalıdır. Parfümlerin son kullanma tarihlerine dikkat edin ve eskiyen parfümlerin kesinlikle kullanmayın.
  [​IMG]