Samsung Samsung galaxy A7 özellikleri ve inceleme

Konusu 'Akıllı telefonlar' forumundadır ve Ceren tarafından 25 Şubat 2016 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör

  Katılım:
  4 Kasım 2014
  Mesajlar:
  2.233
  Samsung galaxy A7 özellikleri ve inceleme

  Yeni Galaxy A7, ailenin en büyüğü olarak karşımıza çıkar. 5.5 inç ekranı ve boyutları ile bunu gösteren telefon, batarya kapasitesi gibi bir takım noktalarda da ailenin en üst değerlerini sağlamaktadır. Ancak yine de elbette telefonun dâhil olduğu orta üst segment çizgisinden dışarı çıkmadığını söyleyebiliriz. Ayrıntılara geçmeden önce telefonun fiyatına da değinecek olur isek, açıkçası segment itibariyle ortada duran cep telefonun yüksek bir fiyat etiketine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Zira yeni Galaxy A7, tam 1799 TL'lik bir fiyata sahip olduğunu görebiliriz. Bu fiyattan daha ucuza LG'nin hali hazırdaki amirali G4'ün olduğunu ve bunun üzerine biraz daha para ödeyip Galaxy S6 alınabileceğini düşündüğümüz zaman, yeni Galaxy A7 açıkçası bu anlamda çekiciliğini kaybetmektedir.

  Samsung galaxy A7 özellikleri ve inceleme.jpg

  Ama telefon bu fiyatı karşısında bize neler sunmaktadır? En başta söze her zamanki gibi tasarım ile başlayacak olur isek, telefonun, Samsung'un yeni tasarım çizgisini Galaxy A7 modelinde de bizlere sunduğunu görebiliriz. Galaxy S6 ve Galaxy Note 5 modeliyle yan yana koyduğunuz zaman tasarım çizgisi ile gayet benzer yapıda olduğunu söyleyebiliriz.

  Arka yüzü cam malzeme ile kaplanan telefon, kenarlarda da metalik malzemeyi bizlere sağlar. Böylece elinizde olan üst seviye bir akıllı telefon hissi veren cep telefonu, parmak izi okuyucusunu da ekranın altındaki kapasitif menü tuşuy ile bizlere sağlar. Bu önemli bir ayrıntı, zira orta segment cep telefonları arasında çoğu modelde parmak izi okuyucusu görme şansımım pek yoktur. Belli başlı modellerde karşımıza bu özellik çıkıyor.