Sevdiğine Bağımlı Olmak

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 18 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Sevdiğine Bağımlı Olmak Nedir?

  İnsanın kendi kendine yapabileceği en büyük kötülük kendisini kandırmaktır.Tabi konu aşk ve sevgiyse eğer..Hayatta başınıza gelen bir şeyin bedelini başkasına yüklediğiniz oldu mu? Başka birinin eline bırakılan bir hayatınız peki? Ya da birine bağımlı olduğunuz zamanlar?
  Büyük bir bağımlılığın içinde ilişkilerini yaşayan fakat bunu bir türlü farkedemeyen ve bu bağımlılığa sevgi adını veren birçok kişi var.Belki de siz de onlardan birisiniz.

  Sevgi nedir kısaca tanımı, iletişimle beslenen karşılıklı süren bir alışveriştir.Karşınızdaki insan kişiliğinize zarar verip sizi maddi, manevi ya da fiziksel olarak kullanıyorsa açıkçası kandırıyorsa o insanı Sevemezsiniz! değil mi? Şayet ruhunuz, aklınız hasta değilse size kötülük yapan birini sevmeniz mümkün değil. Sizi bir gün çok seven, ertesi gün değer vermeyen, bir gün arayıp sevgi sözcükleri yağdıran, ama ertesi gün suratınıza tokat atar gibi aşağılayan bir insanla hayatı devam ettirmek ve hala sevdiğini söylemek ne acıdır.Ancak sevdiğinizi söyleyerek kendinizi kandırıyorsunuzdur ya da bilinçaltında yaşadığınız endişeler ve korkular yüzünden ayrılamıyorsunuzdur. Bu durumda kendi hayatınızı birilerine bağımlı geçirdiğinizi fark edene kadar hayat size asla gülmeyecektir.Yalnızca korkularınız yüzünden kendi hayatınızı mahvetmeyin.

  Bu korkuların başında yalnız kalma, kaybetme korkusu, hayatla başa çıkamama, başkasına tercih edilme korkusu ya da mutsuz olma korkusu gibi bir çok sebep aklınızda yer eder. Korkularınızla yüzleşip üzerine gitmek yerine, karşınızdaki insanla savaşıp durursunuz.Gereksiz bir çabaya girişirsiniz. Sanırsınız ki; siz çırpınınca onun gözüne gireceksiniz ve onun gözleri başka kimseyi görmeden size dönecek.Ama her denemenizde daha çok batar, daha çok ezilir, daha çok kullanılırsınız.

  İlişkinizdeki hataları fark edin. Siz görmek istemezseniz de binlerce farklı yaşam olasılığı vardır.Daha iyi ve daha güzelini hak ettiğinizi düşünün.Kendiniz için en iyi eğitimi, en iyi işi, en iyi kıyafeti seçtiğiniz gibi ilişkinizde de olabileceğin en iyisini isteyin.Doğru gözlerle bakmayın öğrenin.
  Şunu aklınızdan çıkarmayın; ilişkiler büyümek ve gelişmek, birlikte öğrenmek ve paylaşarak mutlu olmak için yaşanır. Karşılıklı eziyet çektiğiniz veya çektirdiğiniz bir ilişki sağlıklı değildir.
  [​IMG]
   
 2. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.935
  Cevap: Sevdiğine Bağımlı Olmak

  Taassup, fanatizm yani körükörüne herhangi bir olguya bağlanmak, bu sevgi olur bir futbol takımı olur yada bir sanatçı fark etmez insanın duygularını yanlış yerlerde kullanmasına sebep olacaktır. Gerçekten zamane gençlerinin bu öğütlere çok ihtiyacı var, teşekkür ederiz.