Sırtta çıkan sivilceler için ne yapılmalı

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Nehir tarafından 19 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. Nehir

  Nehir

  Katılım:
  9 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.559
  sırtta çıkan sivilceler nasıl geçer

  Sivilceler her dönemin sorunu olmaktan çıkmıyor maalesef. Özellikle yaz aylarında sırt ve göğüs bölgesinde çıkan sivilceler bayanları oldukça rahatsız ediyor. Ancak bu sivilcelerden kurtulmak sandığınız kadar da zor değil. Aşağıda bahsedeceğim 3 adımı uygulayarak sırt ve göğüs bölgesindeki can sıkıcı sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

  1. Temizlik: Sırt ve göğüste çıkan sivilceleri önlemek için yapılması gereken ilk ve en önemli adım vücut temizliğine önem vermektir. Vücudunuzda özellikle sivilce çıkan bölgeleri antibakteriyel sabunla her gün yıkamalısınız.

  2. Peeling: Hepinizin cilt bakım rutininde peeling yer alıyordur. Yüzümüzdeki kir ve ölü deriyi atmak güzelliğimiz için peeling oldukça önemlidir. Peki ya vücudumuz? Vücudunuzu da tıpkı yüzünüzü olduğu gibi düzenli olarak vücut için üretilmiş peeling'lerle haftada iki kere ovarak kir ve ölü deriden arındırmalısınız.

  3. Kıyafetler: Ter cildimizde bakterilerin oluşmasına yani sivilcelere sebep oluyor. Bu nedenle giydiğimiz kıyafetlerin kumaşlarının cildimize hava aldırması ya da terlediğimizde terimizi emmesi gerekiyor. Kullanılan kıyafetlerin hava aldırması ve pamuklu olması şart.

  Bu adımlara dikkat ederseniz sivilcelerinizdeki azalmaya şahit olacaksınız. ;)