Skype Şifre Alma

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Yavuz tarafından 23 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.935
  Skype Yeni Şifre Değiştirme Parola Sıfırlama Resimli Anlatım

  Skype şifre yenilemek yada parolanızı sıfırlamak istiyorsanız aşağıdaki iki basit adımı uygulamanız yeterlidir. Her sosyal site ve şifreli programlarda olduğu gibi skype'de parolasını unutan kullanıcıları için güvenli bir şekilde yenileme seçenekleri sunmaktadır. Eğer sizde skype şifrenizi unuttuysanız aşağıda resimlerde tarif ettiğimiz adımları takip etmeniz yeterlidir. Skpe'de diğer sitelerde olduğu gibi şifre yenilemek ve parola sıfırlamak için internet posta adresinizi kullanıyor. Skype parola sıfırlama resimli anlatım.

  1- Öncelikle skype ana sayfasından oturum aç yada skype sohbet panosunu açın. Şifrenizi yenilemek için resimde kırmızı ok ile gösterilen linkten ilgili sayfaya gidin.
  [​IMG]

  2- Parolanızı sıfırlamak için mail adresinizi girin ve mesajlarınıza giderek gelen geçici kodu kullanarak skype oturumunuzu açın. Bundan sonra daha güvendiğiniz yeni bir şifre ile parolanızı değiştirebilirsiniz. Skype mail adrsinize gönderdiği sıfırlama kodunu 6 saat içinde geçersiz kılıyor. Bu yüzden maildeki kodu hemen kullanmanız gerekiyor.
  [​IMG]
  Şifrenizin güvenli olması için harf rakam ve klavye üst karakterlerinden oluşan bir kombinasyon kullanın. Sosyal siteler ve diğer şifreli program ve dosyalarınızın kopyasını indirin yada cep telefonunuza ajandanıza not alın. İlk anda çok kolay gelen şifre ve parolaları bile bir zaman sonra unutmanız mümkündür. İnternet tarayıcınızın şifre hatırlama seçeneğini kullanabilirsiniz fakat her hangi bir sebepten browserın sıfırlanma ihtimalini de unutmayın.
  yavuz yıldırım@webokur.com​