Skype Şifrem Çalındı

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 28 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Skype hesabımın Şifresi Çalındı ne yapmam lazım?

  Skype'de böyle bir talihsizlik ile karşılaşırsanız eğer skype çalınan şifre ve güvenliğiniz için birkaç öneride bulunacağım. Günümüzün en popüler görüntülü ve anlık sesli mesajlaşma yazılımı olan Skype, maalesef kötü niyetli kişilerin de iştahını kabartmakta. İşte Skype de güvenliği sağlama ve virüsler hakkında bilgiler ve yapmanız gerekenleri araştırdık.

  Skype ile yayılan virüslerin her gün sayısı artıyor. Bu virüsler, Skype şifrelerini çalmakla kalmıyor, ayrıca ele geçirilen sistemleri de kullanarak diğer Skype kullanıcılarına ulaşmak için çaba sarfediyor. Çalınanlar arasında yalnızca Skype şifresi yok. Aynı zamanda Kredi kartı bilgileri, e-posta şifreleri gibi pek çok değerli verileri de kolayca kaydedip tehlikeli adreslere gönderebiliyor.

  Öncelikle yapmanız gerekenler arasında, Anti-virüs yazılımlarının, bu virüsleri tanımlanabilmesi için güncel olmalıdır. Sisteminizdeki antivirüs yazılımını sık sık güncellemeniz yararınıza olacaktır. En azından haftada bir sisteminizi tam olarak taratmalı ve raporları kontrol etmelisiniz.


  Skype şifrenizin çalındığını düşünüyorsanız aşağıda verdiğim bağlantıya girip e-posta adresinizi girerek şifrenizi tekrar isteyebilirsiniz..

  Ama Skype’a kayıt olduğunuzda kullandığınız e-posta adresini yazın. Skype size kodu o e-posta adresine otomatik gönderecektir.

  https://login.skype.com/intl/tr/account/password-reset-request

  Açılan linke E-posta adresinizi girin.

  Skype hizmetine kayıt olduğunuz mail adresinizi girdikten sonra diğer adıma geç butonuna basarak işleminizi gerçekleştirin. E-Mail adresinizi doğru girdiyseniz adresinize parola sıfırlama linki gönderilecek. Eğer gelen kutusunda Skype’nin göndermiş olduğu parola sıfırlama linkini göremezseniz gereksiz klasörüne bakın oraya gelmiş olabilir.

  İşlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde hesabınızı tekrar elde edersiniz.

  [​IMG]