Soğuk Algınlığı İçin Evde Tedavi

Konusu 'Bunları biliyormuydunuz' forumundadır ve Yavuz tarafından 12 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.935
  Soğuk Algınlığı İçin Bitki Çayı

  Soğuk Algınlığı İçin En İyi İlaç

  Halk arasında soğuk algınlığı diye tarif edilen hastalık grip yada nezle olarak karşımıza çıkmaktadır. Soğuk algınlığının sebepleri çeşitlidir. Bazen soğuk havalarda vücudumuzun sıcaklık dengesini koruyamadığımızdan bu tür hastalıklara maruz kalabiliriz. Bulunduğumuz ortamın normal değerlerden çok fazla olması bunun başlıca sebeplerindendir. Oda sıcaklığından çok yüksek bir ortamdan çıktığınızda dışarıdaki soğuk havanın etkileşimi ile vücudumuz olması gerekenden fazla etkiye maruz kalmaktadır. Özellikle terli olduğumuz halde soğuk akıma maruz kalmamamız gerekmektedir. Dışarıdan bir cafe dükkan yada arabaya girdiğinizde, üzerinizdeki kaban yada mont gibi ekstra giysilerinizi çıkarmalısınız. Vücut sıcaklığını dengelemesi açısından bu önemlidir. Kapalı ortamlardan çıktığınızda tekrar giydiğinizde dış ortama karşı daha fazla mıkavemet kazanırsınız.

  Bu tür enfeksiyonel hastalıklara kapılmanın diğer bir sebebi ise hastalığın diğer bir taşıyıcıdan bulaşmasıdır. Hasta şahısların kapalı ortamlarda öksürme ve hapşırma esnasında havaya yaydıkları mikropları soluma sebebiyle mikrobu kapmış oluyoruz. Eğer metabolizmamız bir zayıf durumda ise hemen bizide mikrop hasta etmeye yetiyor. Bilinçli bir toplum da bu tür bulaşıcı hastalıkları taşıyıp dışarı çıkmak zorunda kalan bireyler, ağızlarını koruyucu bant ile kapamak yoluyla diğer insanlara bulaştırmaktan korumuş oluyorlar. Birde yakınlarımızın hasta olmaları durumda onlarla yakın temas kurmamız ve kullandığı bir eşyayı yıkamadan kullanmamız suretiyle hastalığa maruz kalmaktayız. Mikrobik ve bulaşıcı hastalıklardan korunmak metropollerde yaşayan bireyler için oldukça zor olduğundan, bünyemizi güçlü tutmaya gayret göstermeliyiz.

  Hastalıklara karşı bünyemizi güçlendirmek evde kendi çabalarımız ile mümkün olan bir olgudur. C vitamini yönünden zengin meyveler tüketilebileceği gibi yemek ve içeceklerimizde limon kullanmalıyız. Ayrıca içeceklerinizin içine birkaç tane karanfil atmanız metabolizmaya güç kazabdıracaktır. Bunların yanın da Zencefil çayı, Ekinezya çayı ve Ihlamur en bilinen kış içecekleridir. Birde taze süt ile yapacağınız sahlep kış aylarının vazgeçilmezleri arasındadır. Evde tedavi olmanın en kesin çözümü mutlaka dinlenmektir. Bu sayılan gıdalar ve önlemler alındıktan sonra stresten uzak bir şekilde dinlenmelisiniz. Vücudumuz yaz aylarına oranla kış aylarında daha fazla dinlenmeye ihtiyaç duymaktadır. Soğuk algınlığı için en iyi ilaç yine bizim tedbirli davranışlarımızdır. İleri derece soğuk algınlıkları için mutlaka doktora başvurmalısınız. Direncini kaybeden bünye, basit bir mikrop sebebiyle bile kronik rahatsızlıklara kapı açmaktadır. Ayrıca yaşamsal ve psikolojik açıdan kış aylarına nasıl hazırlık yapmamız gerektiği hususunda bilgi almak için aşağıdaki konuyu ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum. Sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.
  ywx webokur.com
  Kış Depresyonuna Hazırlıklı Olun!
  [​IMG]