Sultan Dizisi oyuncuları resimli

Konusu 'Medya Takip' forumundadır ve Elif tarafından 15 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Sultan dizi oyunculari

  Sultan Dizisi oyuncuları resimli

  Yakında Kanal D'de başlayacak olan Şeyhmus ile Sultan'ın büyük aşkı Sultan dizisi oyuncu kadrosu şöyle;

  SULTAN – Nurgül Yeşilçay
  [​IMG]


  ŞEYHMUS – Şahin Irmak
  [​IMG]


  PINAR – Merve Altınkaya
  [​IMG]


  YILMAZ – Orhan Şimşek
  [​IMG]


  ZÜLKÜF – Orhan Güner
  [​IMG]

  AZİZ – Settar Tanrıöğen
  [​IMG]


  AYŞE – Nur Sürer
  [​IMG]

  KARACA – Seray Gözler
  [​IMG]

  KERİM – Hüseyin Karaca
  [​IMG]

  DİCLE – Hande Dane
  [​IMG]
   
 2. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Cevap: Sultan Dizisi oyuncuları resimli

  Sultan dizisi oyuncu karakterleri Sultan Dizisinde kim hangi rolde

  Sultan Dizisinde kim kimdir? İşte SULTAN DİZİ OYUNCULARININ ROLLERİ


  Nurgül Yeşilçay - SULTAN

  İki rakip aileden birinin kızı olan, babasının rızası olmadan kaçıp evlendiği gün bir ihbar sonucu nikah masasından götürülen, aşık olduğu adamı Şeyhmus’u o gün kaybeder. Ama kaybettiğini bilmeden 15 yıl, gelini olduğu evde bekler kocasını. Babasına da derdini anlatamayınca kendine yeni bir hayat kurmaya karar verir. Sultan bu zamana kadar gösterdiği sabrını, çalışkanlığını ve enerjisini, bütün engellemelere rağmen artık kendi açtığı dükkanda gösterecektir.
  [​IMG]


  Şahin Irmak - ŞEYHMUS

  Sultan’ın kocası. 15 yıl sonra Fransa’dan oğlum dediği Françoisyla geri döner ve o anda Sultanı da kaybeder. Şeyhmus Türkiye’den kaçışının gerçek nedenini bir sır gibi saklamakta ve Fransa’da yaşadıklarını da anlatmaya fırsat bulamamıştır. Şimdi onu da tıpkı Sultan gibi yeni bir hayat beklemektedir.. Ama asıl mücadelesi Sultan’ın gönlünün bir başkasına kaydığını gördüğünde başlayacaktır.
  [​IMG]


  Merve Altınkaya - PINAR

  İstanbul’daki hayatından kaçmış ve Diyarbakır’a okumaya gelmiştir. Bu zamana kadar hayatını bir valiz içinde geçiren Pınar, Sultan’la dost olacak, onunla el ele verip iş yapmaya başlayacak Temeli 40 yıla dayanan iki ailenin rekabetinin ortasına düşen Pınar, Sultan’ın kardeşi Yılmaz’a aşık olacaktır.
  [​IMG]


  Orhan Şimşek - YILMAZ
  Sultan’ın kardeşi. Ziraat mühendisi olan Yılmaz, geleneksel değerlere kısmen bağlı olsa da adil bir karakterdir, insanlarla ve hayatla ilişkisi babasına benzememektedir. Türkücü olan Melda ile alışkanlığa dayalı bir ilişkisi olan Yılmaz Pınar’a aşık olacak fakat hem Pınar’la yaşadığı kişilik çatışması hem de Melda’nın varlığı durumunu zorlaştıracaktır.
  [​IMG]


  Orhan Güner - ZÜLKÜF

  Şeyhmus’un babası. Aslen ağa çocuğudur, zenginlik içinde büyümüştür. Tıpkı Sultan gibi babasına karşı çıkıp Ayşe ile evlenmiştir. Anlayışlı, hakkaniyetli biridir. Şeyhmus’un yokluğunda Sultan’a kızı gibi bakmıştır. Kan bağından çok emek ilişkisine değer verir.
  [​IMG]

  Settar Tanrıöğen - AZİZ
  Sultan’ın babası. Zülküf’le çocukluk arkadaşıdır. Eskiden babası Zülküf’lerin yanında maraba olan Aziz, hırslı, hesapçı ve rekabetçidir. Aynı handa onun da bir kahvaltıcı dükkanı vardır. Sultan yıllar önce Zülküf’ün oğluyla evlenmek için evden kaçtığında, kızını hayatından silmiştir.
  [​IMG]


  Nur Sürer - AYŞE
  Şeyhmus’un annesi, Zülküf’ün karısı. Özünde kötü bir kadın olmasa da anneliğini adalet duygusunun önünde geliyor. İnatçı ve güçlü bir kadındır.Dört çocuğunun mutluluğu için başkalarını zor durumda bırakmaktan çekinmez. Sultan’ı kızı gibi sevse de Şeyhmus döndüğünde oğlundan yana taraf tutar.
  [​IMG]

  Seray Gözler - KARACA
  Aziz’in karısı, Sultan ve Yılmaz dahil dört çocuğun annesidir. Merhametlidir ama güçlü değildir, kocasının kararlarına karşı suskundur. Sultan ve Yılmaz kendi yolunu çizip babalarıyla ters düştüğünde de çocuklarına yeterli desteği veremez ve bu onun içinde bir yaradır.
  [​IMG]

  Hüseyin Karaca - KERİM

  Bilal’in oğlu, Şeyhmus’un yeğeni. Annesinin ölümünden babasını sorumlu tutmaktadır. Annesinin boşluğunu Sultan’la dolduran Kerim, Sultan’ın evden gidişiyle tepkili, Şeyhmus ve François’ya düşman bir çocuk haline gelir.
  [​IMG]

  Hande Dane - DİCLE
  Mehmet’in karısı ve evin küçük gelinidir. Neşeli, esprili hayat dolu, biraz da eli belinde, iyi kalpli bir kadındır. Hakkaniyetlidir, Sultan’ın evden gidişine Ayşe’nin göz yumması, evdeki kendi konumunu sorgulamasına neden olur. En büyük derdi çocuğunun olmamasıdır.
  [​IMG]