Telefon Çalınca İnternet Bağlantısı neden kesilir

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 6 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Telefon Çaldığında İnternet Bağlantısı neden kesilir

  Telefon çalınca internet bağlantısı gidiyor diyorsanız, Telefon Çalınca İnternet kopma Nedeni ve çözümü burada.

  İnternete bağlandıktan sonra telefonumuzu biri aradığında bağlantımız kesiliyorsa bunun birkaç nedeni olabilir. Bu başlık altında bağlantımızın kopma nedenleri ve çözüm yollarını açıklayacağım. İnternetin kopma sorunu genellikle kullanıcıların en büyük sıkıntılarından biridir.. İşte Arama yapılınca bağlantınızın kopma nedenleri Çözümleri

  Telefon Çalınca Kopmanın Nedenlerinin başında Splitter olmaması gelmektedir. İkinci sebebi Splitter bağlantısının yanlış yapılması, diğer bir sebep Hattınızdaki paralel telefon bağlantıları vaya hatalı iç tesisatın yapılmasıdır.
  Bunların dışındaki sebepler ise şöyle:
  Türk telekom santralindeki splitter arıza vermesi sonucu kopukluk yaşayabilirsiniz.

  Bağlantının Kesilmesini veya Kopmasını Önlemek için Çözümler neler bakalım:

  Kullanıcıların en büyük hatalarından biri Splitter kullanmamasıdır. Eğer telefon bağlantınızı ve modeminizi bir Splitter ile bağlantınızı oluşturmadıysanız, internetiniz telefon çaldığı anda kopacaktır. Splitter’ın ne olduğunu bilmeyenler aşağıdaki resimden bakabilirler.

  [IMGALT=http://img.webokur.com/upl/uploads/splitter-10763.jpg] splitter [/IMGALT]

  Splitter bağlantıları yanlış yapıldıysa internet bağlantısı kesilebilir. Telefon hattını Splitter üzerindeki Line yazan kısmına, Modem yazan kısma ise modemden gelen kabloyu, Phone yazan kısma da telefondan gelen kabloyu takmak gerekiyor.

  Evinizde veya iş yerinizde kullandığınız bir paralel telefon yada splitter dışında ek bir bağlantı bulunuyorsa bunları kapatmanız gerekmektedir.. Şayet Paralel almanız gerekiyorsa Splitter’ın Phone çıkışından almanız gerekiyor.

  Bu anlatılanları harfiyen uyguladığınız halde, halen düzelmediyse splitter dahil bütün bağlantılarınızı hat üzerinden çıkarıp hattınızdan gelen kabloyu doğrudan modeminize takını. Ardından deneme amaçlı olarak telefonunuzu arayın. Eğer telefonunuzu aradığınızda internet bağlantınız kesiliyorsa internet sağlayıcınızın splitterı arızalıdır. Bunun için de yapmanız gereken internet servis sağlayıcınızı aramanızdır. Eğer TTNET kullanıcıysanız 444 0 375 numaralı hattı aramalı ve problemi bildirmelisiniz.