Tırnak Morarması Nasıl Geçer Nedir

Konusu 'Bilgi Zemini' forumundadır ve Demir tarafından 2 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Demir

  Demir

  Katılım:
  2 Şubat 2013
  Mesajlar:
  4.574
  Tırnak Morarması Nasıl Geçer Tedavisi

  Tırnaklarda morarma iç hastalıklar nedeniyle ortaya çıkıyorsa bunun için gerekli olan tedavi uzun bir süreç gerektirebilir. Astım, bronşit, kalp ve akciğer hastalıkları genelde morarmaların meydana gelmesine etken rol oynamaktadır. Uzmanlar kliniklerde yapılan uygulamalar ile öncelikle tırnaklarda görülen morarmaların neden kaynaklandığını ortaya çıkarmakta ve ardından tedavi aşamasına geçmektedir. Problem kaynağına inmek çözüme ulaşma açısından oldukça önemli bir konumda yer almaktadır.
  Diğer yandan ayakkabı sıkmalarından meydana gelen tırnak morarmaları da bulunmaktadır. Ayakkabı sıkmasından oluşan morarmalar için özellikle yaz mevsimlerinde ön kısmı açık ayakkabıların tercih edilmesi gerekmektedir. Çünkü önü açık ayakkabılar tırnakların nefes alması açısından önemlidir.

  Bunların yanı sıra ayak mantarı da tırnaklarda morarmaların görülmesine neden olmaktadır. Bu tür durumlarda ise çeşitli mantar kremlerinden faydalanmak ve düzenli bir kullanım ile morarmaları ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır. Ayrıca tırnak mantarları da morarma problemleri ortaya çıkarabilmektedir. Bu esnada öncelikle tırnaklar sararmakta ve ardından mor bir renge bürünmektedir. Ayak ve tırnak mantarlarından kurtulmak için de etkili yöntemlerden biri rahat ve açık ayakkabılar giymek olmaktadır.