Toplumun Temel İhtiyaçları Karşılanmadığında Toplumda Ne Tür Sorunlar Ortaya Çıkar

Konusu 'Zengin Bilgiler' forumundadır ve Nehir tarafından 6 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Nehir

  Nehir

  Katılım:
  9 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.559
  Toplumun Temel İhtiyaçları Karşılanmadığında Toplumda Ne Tür Sorunlar Ortaya Çıkabilir

  1.Eğitim İhtiyacı Karşılanmazsa Çıkabilecek Sorunlar

  Eğitim ihtiyacı karşılanmazsa toplum cahil kalır. Toplumun cahil kalması bütün her şeyden geri kalmak anlamına gelir. Bilim adamları yetiştirilemez, teknolojide ileriye gidilemez, üretim olmaz, zayıf bir toplum ve zayıf bir ülke ortaya çıkar.Eğitimsizlik işsizliği de ortaya çıkaracağı için açlık ve hırsızlık olayları da artacaktır.

  2.Sağlık İhtiyacı Karşılanmazsa Çıkabilecek Sorunlar

  Toplumun sağlık ihtiyaçları karşılanmaz ve sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak imkanlar verilmezse erken ölümler görülecek. Yaşam standartları düşecektir. Toplumda hastalıklar daha çabuk yayılacaktır.Ölümcül olmayan hastalıklar bile can alacaktır.Daha kalitesiz bir hayat sürdürülecektir. Bulaşıcı hastalıklar daha fazla can alacaktır.

  3.Beslenme İhtiyacı Karşılanmazsa Çıkabilecek Sorunlar

  Beslenme ihtiyacı karşılanmadığı takdirse sağlıksız bireyler ortaya çıkacaktır. Açlık artacaktır ve yine erken ölümler olacaktır. Ortalama yaşam süresi kısalacaktır.

  4.Barınma İhtiyacı Karşılanmazsa Çıkabilecek Sorunlar

  Barınma ihtiyacı karşılanmadığı takdirde insanlar doğa şartlarına karşı koyamazlar. Çok soğuk ve sıcak havalar insanların hayatlarına mal olabilir. Yaşam standartları düşer.

  5.Güvenlik İhtiyacı Karşılanmazsa Çıkabilecek Sorunlar

  Güvenlik ihtiyacı karşılanmazsa insanlar arasında korku hakim olacaktır. İnsanların birbirine güveni kalmaz ve kanunsuz işler başını alır gider. Hırsızlıklar, cinayetler ve daha fazlası toplumda artış gösterir.

  6.Adalet İhtiyacı Karşılanmazsa Çıkabilecek Sorunlar

  Hak verme ve adalet ihtiyacı karşılanmazsa insanlar kendi haklarını kendileri arar. Herkes kendi çıkarına göre hakkını arayıp adalet dağıtmak isteyeceği için adaletsizlik artar.

  7.Sosyal Haklar İhtiyacı Karşılanmazsa Çıkabilecek Sorunlar

  İnsanlara toplumsal ve sosyal haklar verilmezse kendisini güvencede hissetmez.Sosyal haklarını elde edemeyen insanlar muhtaç duruma düşer ve toplumda eşitsizlik ortaya çıkar.

  8.Çevre İhtiyacı Karşılanmazsa Çıkabilecek Sorunlar

  Temiz ve sağlıklı bir çevre olmazsa sağlık sorunları ortaya çıkar. Çevre düzeni sağlanmazsa çarpık yerleşmeler ve düzensiz yapılar ortaya çıkar.