Trafik İşaretlerinin Önemi Ve Hayatımıza Katkıları

Konusu 'Bilgi bankası' forumundadır ve Yavuz tarafından 29 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.935
  Trafik Kuralarının Önemi Ve Hayatımıza Katkıları Nelerdir

  Trafik modern çağımızda motorlu, motorsuz taşıt ve yaya işleyişine verilen genel isimdir. Bu işleyişin belli düzen ve sürekliliğini sağlayan, her türlü güvenlik önlemlerini alan genel kurallar içermektedir. Bu kurallar taşıt sürücüleri için ehliyet alma esnasında öğretildiği gibi yayalara ilköğretim esnasında verilmektedir. Trafik kurallarını gösteren ışıklı ve ışıksız tabelalar olduğu gibi, trafik polisi ve benzeri işaretçileri de bulunaktadır.

  Trafik işaret ve işaretçilerine uyum sağlamanın başlıca faydası insan hayatını güvence altına almasıdır. Daha sonra ise milli servet olan maddi hasarların önüne geçmektedir. Trafik işaret ve işaretçileri işleyen düzenin en hızlı ve sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlayarak hayatımızı kolaylaştırmaktadırlar. Trafik işaretlerine yaya ve taşıtların hepsinin uyması zorunluluğu vardır. Bu kurallara uyulmadığı taktirde ölümlü ve sakatlanma ile sonuçlanan kötü akıbetleri doğmaktadır. Bu gün dünya çapında terör ve savaşlarda ölen insan sayısı kadar trafik kazalarında kayıplar yaşanmaktadır. Aslında hayatımızı kolaylaştıran yaşam standartlarını yine kendimiz zora sokmaktayız. Normal hayatımızda uyduğumuz ve uygulamak zorunda olduğumuz ahlak kurallarını trafikte de uygulamamız lazımdır. Gündelik sosyal hayatında mütevazi ve uyumlu yaşayan insanların trafikte canavarlaşması yanlış mantık uyarlamasından kaynaklanmaktadır. Trafikte tahammül kar ve sabırlı olduğumuz vakit stresin daha az yaşandığını görebiliriz.

  Trafik bir kurallar bütünüdür. Neresinden bozarsanız, zincirleme olarak bütünü etkileyecek ve bozacaktır. Bundan bir şey olmaz, ben ustayım yaparım, zaten kimse yok düşünceleri büyük kazaların tetikleyicisi olduğu gibi alışkanlık haline gelerek her zaman yapmanıza yol açar. Bu yüzden kendimiz ve toplumun yararına trafik kurallarına her zaman saygı gösterip uyum sağlamalıyız.
  [​IMG]
  yawux@webokur​