Trenin İcadı Kısaca

Konusu 'İcatlar ve Mucitler' forumundadır ve webkolik tarafından 11 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Treni Kim İcat Etmiştir, Trenin İcadı nezaman Yapıldı

  Lokomotifler tarafından çekilen vagonların öyküsünün başlangıcı mucidi bir iddialaşma sonucunda bulmuştur. Richard Trevithick tarafından 6 Şubat 1804 tarihinde ilk defa rayların üzerine oturmuştur.

  Trenin icadı buharlı kazançlar ile beraber olmaktadır. Bridges Adams tarafından icat edilmiştir. 1848'de yaptığı çalışmalar sonucunda Fairfields de bulunan atölyesinde çalışmaları tamamlayarak hazırlıklar tamamlanmıştır. İlk döneminde Bristol ile Exeter tren yolu şirketinde seferine başlamıştır ilk hızı saatte 40 mil olmuştur. Dönemle trenlerin gelişimi farklılaşarak dizel ileaçılan elektrikli tren 1913yılında İsviçre’de seferlere başlamıştır.

  Günümüzde de eski trenlerden ilham alınarak elektrikli vehızlı trenler icadı yapılmıştır. Bu sayede daha tasarruflu vegüvenli adımlar atılarak tarihe yazılmıştır.

  Trenin günlük hayatımızda kullanımı birçok alanda olmaktadır. Örneğin şehirler ve ülkeler arasında güvenli yolculuk yapılması sağlanırken aynı zamanda ticaret içinde taşınması gereken yüklerde taşınıyordu.