Türkiyenin Biyolojik Zenginlikleri Nelerdir Nedir

Konusu 'Soru ve cevaplar' forumundadır ve Lavinia tarafından 12 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.279
  Türkiyenin Biyolojik Zenginlikleri Nelerdir Ödev

  Hayatımız yaşantısında bir çok değişik türde bitki ve çeşitleri bulunmaktdır fakat Türkiyemizde bunların az olduğunu söyleyebiliriz.

  Çevre bilimcilerimiz son zamanlarda buna el atmış ve bir çok keşifler yapmışlardır. Kayısı,incir,kiraz,vişne,bademin esas yeri Türkiyedir ve daha birçoğu...


  Türkiye Yabani olan bitkilerle çok zengin bir üke sayılmaktadır.Ülkemizde 9 bine aşkın bitki bulunmaktadır. Bir baka şeyde Yabani hayvanlardır,yabani hayvanlar dada Türkiye zengin bir ülkedir. Yüz bin üzerinde omurgalı ve omurgasız hayvan bulunmaktadır. bu sayı Rusya ülkesi hariç Diğer komşularındanda zengin olduğu kesindir.

  Ülkemizin Dünyada Coğrafi olan konumu biyolojik çokluğun artmasında sebep olmuştur. Türkiye Asya ve Avrupa arasında bir nevi Köprü yerine geçmektedir. Afrikanın kuzey tarafına yakın olduğumuzdan Kuşlar göç ederken Anadoludan geçmektedirler

  Çanakkale ve istanbul illerimizin Boğazları Marmara,Karadeniz,ve Ege arasındaki balıklar ve diğer denizde yaşayan canlılar da hareket etmelerine yer vermektedirler.


  Buzul olan yerlerde ise ,soğuktan kaçmakta olan canlılar buraya sığınmışlardır.Dolayısıyla burada kalan hayvanların Ülkemiz için Biyolojik zenginliğin artması demektir.