Umut İle İlgili Kısa Kompozisyon Örneği

Konusu 'Konu Anlatımı' forumundadır ve Lavinia tarafından 22 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.279
  Umut İle İlgili yazılmış Kısa Kompozisyon

  İnsanlar umut etmeyi bıraktığında mutlu olamaz ve yaşamını devam ettiremez. Elbette umut etmek, yeme, barınma ve korunma gibi birinci önceliğimiz olmasa da başarılı olabilmek ve bir amaç bulabilmek için gereklidir. İnsanın gözlerinde var olan ışıltıyı kaybetmeden, yenilgilere karşı pes etmeden geleceğe dair inanç taşımasına umut adını vermekteyiz. İşte bu yüzden hiç bir şart altında hayallerimizi ve umutlarımızı bırakmamalı ve var gücümüzle çalışmalıyız.

  Yaşadığımız bu gezegende sürdürdüğümüz hayat bize hergün farklı oyunlar oynayarak çeşitli engeller çıkarmaktadır. Bazen mutlu bir günü bazense hüzünlü bir akşamı yaşadığımız zamanlarda umutsuzluğa kapılmamız durumunda her şeyden uzaklaşır ve içimize kapanırız. Böyle zamanlarda bir anda parıldayan bir ışık, bize yol gösterir ve karanlığı dağıtır. İşte umut adını verdiğimiz bu durum insanın yaşayabilmesi ve huzurlu olabilmesi için gereklidir.

  Pek çok sanatçı ve yazar, insanın umudunu kaybettiğinde aslında her şeyini kaybettiğini söylemektedir. Bugün halen geçerliliğini koruyan bu söz çürümeye yüz tutmuş bedenlerimizi harekete geçirmek için yeterlidir. Hem kendi mutluluğumuz hem de çevremizde bulunan insanların huzuru için umut etmekten vazgeçmemeli ve inancımızı her zaman korumalıyız.