Uzay Heparı kimdir hayatı resimleri

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve webkolik tarafından 23 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Uzay Heparı kimdir hayatı hakkında bilgi, Uzay Heparı Resimleri

  Besteci ve yapımcı Rony Uzay Heparı 24 Temmuz 1969 yılında doğdu.Genç yaşta hayatını kaybeden uzay hepari Yayla ve Eti Heparı'nın oğludur.
  Saint Benoit Fransız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano bölümünü bitirdi.Uzay Heparı ilk kez Zuhal Olcay'ın Küçük Bir Öykü Bu ve Akrep Nalan'ın Dağ Çiçeği albümlerinde piyano çaldı. Ayrıca Sezen Aksu ile de müzik üzerine ortak çalışmalar yaptı ve Deli Kızın Türküsü albümünde çalışıp, sahne çalışmalarında kendisine eşlik etti.
  Uzay Heparı Levent Yüksel, Sertab Erener ve Aşkın Nur Yengi gibi sanatçıların albümlerinde besteci ve yapımcı olarak görev yaptı.

  [​IMG]

  1993 yılında modacı Zeynep Tunuslu ile hayatını birleştirdi.Uzay Heparı 1994 yılında Atıf Yılmaz'ın yönettiği Gece Melek ve Bizim Çocuklar filminde Derya Arbaş ve Deniz Türkali ile başrolde oynadı.

  20 Mayıs 1994 günü motoru ile Etiler Koç köprüsü üzerinde Küfe Bar'daki programına gitmekte olan Demet Akbağ'ın park halindeki arabasına çarptı ve hastanede 11 gün bitkisel hayattan sonra 31 Mayıs tarihinde hayatını kaybetti. Naaşı Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

  Uzay Heparı öldüğü sırada hamile olan eşi oğulları Uzay Kanat Heparı'yı dünyaya getirdi. Zeynep Tunuslu eşinin ölümünden sonra Uzay Heparı ile tanışmasını, evliliğini, hastanede geçirdiği günleri, Uzay Heparı'dan sonra yaşadığı günleri ve oğlu Uzay Kanat Heparı'nın doğumuna kadar geçen süreyi anlattığı bir kitap yazdı:Mavi..., Melekler ve Sen adlı kitap..
  kaynak wikipedia

  Uzay Heparı Fotoğrafları

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]