Vaaz biterken okunacak dua nedir

Konusu 'Dualar ve anlamları' forumundadır ve Nehir tarafından 14 Ocak 2014 başlatılmıştır.

  1. Nehir

    Nehir

    Katılım:
    9 Ocak 2013
    Mesajlar:
    6.559
    Vaaz biterken okunacak dua

    Ey Yüce Allah’ım!..

    Şu anda yüce huzurunda bulunuyoruz. Sana bütün kalblerimizi açıp yalvarıyoruz. Bu makamdan yapılan vaaz ve nasihatleri ve bunun arasında okunan âyet-i kerîme ve getirilen salâvat-ı şerifleri dergâh-ı ulûhiyyetinde kabullerin en güzeliyle makbul ve değerli eyle...

    Bundan elde edilen sevâbı ins ve cinlerin peygamberi, yaratılanların en şereflisi ve insanlığın kurtarıcısı olan Hazret-i Muhammed’in, yeryüzünde O’nun bayrağını ve Allah'ın emânetini binbir türlü eziyetlere rağmen yılmadan şeref ve ululukla omuzlarında taşıyan diğer peygamberlerin; küfrün keskin ve insafsız kılıcına karşı göğsünü siper eden ve gerekince bu uğurda canını fedâ edebilen sahabelerin ve bütün mü'min ve Müslümanların ruhlarına ihda eyledik, vâsıl eyle yâ Rabbi!.

    Buraya yakından ve uzaktan teşrif eden ve bu anda burada bulunanları meşkûr, amellerini makbul, günâhlarını mağfûr, din ve dünyalarını ma'rnûr, düşmanlarını makhûr, ticaretlerini lentebûr eyle yâ Rabbi!.

    Gözlerimiz perdelenip, sevdiğimiz şu güzel dünyamızı görmez olduğu zaman, gözlerimiz Cennet-i a'lâ ve cemâl-i Muhammed Mustafa'ya nâzır ve hayran, sağımızda Kur'ân, göğsümüzde imân, dilimizde; "Eşhedü en lâ ilahe illâllâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlüh" “Allah, Allah” diyerek çene kapamak hepimize nasib ve müyesser eyle yâ Rabbi!,.

    Sübhâne Rabbike Rabbil-izzeti amma yesifûn ve selâmün alel-mürselin ve'l- hamdü lillâhi Rabbil- Alemin. EL -FATİHA