Virüsleri Temizlemenin Ücretsiz Yolları

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 27 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı İndir - Ücretsiz

  Bilgisayarınıza virüsler bulaştıysa bu virüsleri ücretsiz olarak temizlemenin yolları nelerdir..İnternette bir çok güvenlik yazılımı bulunmaktadır.Ancak güvensiz sitelerden indirdiğiniz sahte yazılımlarla sisteminizi korumak isterken daha da kontrolü kaybedebilirsiniz. Peki ücretsiz programlar ile kontrolü nasıl sağlayacağız.İşte işinize yarayacak bilgiler..

  Eğer sisteminizde sahte bir antivirüs programı yüklediyseniz ve bu yazılımdan da kurtulmak istiyorsanız sisteminizi Güvenli Mod’a açmanız gerekir.. Bilgisayarınızı güvenli mod'da açmak için açılışında sürekli F8 tuşuna basın ve açılan menüden Güvenli Kipi seçin.


  Virüs Malware Trojan Temizleyici - ComboFix

  Bilgisayarınızdaki virüs gibi zararlı yazılımları ve sahte güvenlik yazılımları en iyi temizleyen program ComboFix aracıdır. Kullanımı oldukça basit olan yazılım için bilgisayarınızı Güvenli Mod’da açın ve ComboFix.exe programını çalıştırın. Çıkan uyarıları onayladıktan sonra tarama ve temizlik işlemleri başlayacak. Daha sonra dilerseniz combofix programını kaldırabilirsiniz.

  ComboFix İndir: combofix.org

  Malwarebytes Anti-Malware – Zararlı Yazılım Temizleme Programı

  Malwarebytes Anti-Malware programı sahte güvenlik yazılımlarını tespit eder. Çok güçlü bir güvenlik aracı olan bu yazılım güncel tehditlere karşı da bilgisayarınızı korumanıza yardımcı olur.Solucan, Virüs, truva atı gibi zararlı yazılımları temizleyen program anti-casus yazılımlarını temizler.

  Malwarebytes Anti-Malware İndir: malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

  Başlangıç Programlarını Düzenleme - Autoruns

  Microsoft’un, Windows başlangıcına eklenen yazılımları detaylı bir şekilde görebilir ve kaldırabilirsiniz. Ücretsiz ve sisteminizde fazla yer kaplamayan bu yazılım sayesinde başlangıcda çalışan zararlı yazılımları engelleyebilirsiniz.

  Autoruns İndir: technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902

  Ücretsiz Antivirüs Programı İndirin