William Howard Taft Kimdir

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve webkolik tarafından 14 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  William Howard Taft Kimdir Biyografisi

  William Howard Taft Hakkında

  Amerika Birleşik Devletleri'nin 27. Başkanı William Howard Taft 15 Eylül 1857 tarihinde doğdu. ABD Yüksek Mahkemesinin de 10. Başkanı olan William Howard Taft ABD tarihinde hayatı boyunca devletin hem yürütme hem de yargı organlarının başkanlığını yapmış tek kişidir.

  William Howard Taft Yale Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Bir çok devlet mahkemelerinde hakimlik yaptı. Ayrıca Cincinnati Hukuk Fakültesinde profesörlük ve dekanlık yapmaya devam etti.William Howard Taft 1901 yılında ABD'nin İspanya'yla yaptığı savaş sonucu ele geçirdiği Filipinler'e vali olarak atandı. 1904 yılında Başkan Theodore Roosevelt, Taft'ı hükümetine Savaş Bakanı olarak atadı.

  William Howard Taft 1908 seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'den Başkan adayı oldu. Seçimleri kazanarak Başkan seçildi. 1913 yılına kadar Başkan kaldı.

  [​IMG]

  Yale Üniversitesi'nde profesörlük yaptı. Başkanlık döneminden sonra hukukla ilgilenmeğe devam etti. Aynı zamanda Dünya barışı için çalıştı. 1921 yılında o zamanki Başkan Warren G. Harding tarafında ABD Yüksek Mahkemesine başkan yapıldı. William Howard Taft 1930 yılındaki ölümüne kadar bu görevde kaldı.
  William Howard Taft 8 Mart 1930 tarihinde yaşamını yitirdi

  Kaynak: vikipedi